Українські одиночники Анастасія Архіпова та Іван Шмуратко  посідають відповідно п’яте та одинадцяте місця після виконання короткої програми на шостому етапі юніорської серії Гран прі.

На змаганнях,що відкрилися у Гданську,13-річна Архіпова продемонструвала загалом чистий прокат своєї програми і набрала 57.64 балів. Це значно вищий результат,ніж той,який вона показала у короткій програмі на дебютному для себе турнірі у Ризі на початку вересня. Фігуристка покращила його за рахунок якіснішого виконання елементів. Зокрема,на початку виступу вона чисто стрибнула каскад потрійний тулуп+потрійний тулуп, їй вдалися також обертання,проте Анастасія помилилася під час виконання потрійного лутца. Оцінка за техніку склала 33.27 балів,за компоненти – 24.37.

Лідируючі позиції у змаганнях одиночниць у російських фігуристок,які посідають перше (Альона Косторная – 69.16) та друге (Дар’я Паненкова – 65.64) місця. Третьою йде японка Ріно Касакаке – 59,35.

Сьогодні увечері фігуристки виступлять з довільною програмою. У Анастасії Архіпової – 34-й стартовий номер.

Так само «набирає обертів» у своєму катанні Іван Шмуратко. Він також виглядав на гданському льоду впевненішим порівняно з попередніми стартами,що й позначилося на оцінці. Після короткої програми в українця 11-а позиція з результатом 60.30. Водночас слабким місцем у виступі 15-річного фігуриста стали стрибкові елементи – під час виконання каскаду потрійний фліп+потрійний тулуп, а також потрійного лутца він набрав чимало «мінусів»… З урахуванням цього за техніку Іван Шмуратко отримав 31.70 балів. Компоненти судді оцінили у  28.60.

Перед виконанням довільної програми лідирує росіянин Олексій Єрохов – 78.83. Друге місце у Маттео Ріццо(Італія) – 74.51,третє у Люка Економіда(Франція) – 71.04.

Довільну програму юнаки покажуть у суботу, 7 жовтня. Іван Шмуратко вийде на лід 17-им.

На цьому турнірі Україну представляє також танцювальна пара Дар’я Попова/Володимир Бєліков.