Українська фігуристка Анастасія Архіпова посідає третє місце після виконання короткої програми на турнірі третього етапу Гран прі серед юніорів, що триває в литовському місті Каунас.

Учениця Марини Амірханової продемонструвала чудовий прокат своєї програми «Аранхуес», якісно та на хорошій швидкості виконавши всі елементи. Вона незначно втратила на потрійному фліпі, але судді високо оцінили її каскад потрійний лутц+ потрійний тулуп, який було включено до програми замість каскаду з двох потрійних тулупів і спортсменка вперше стрибала його на змаганнях. Відтак 14-річна фігуристка набрала 62.64 бали і за рахунок технічної оцінки (37.58) обійшла кореянку Кім Йє Лім, котра посіла четверте місце з результатом 61.63. За компоненти Анастасія отримала 25.06 балів.

Поза конкуренцією була в короткій програмі чемпіонка світу серед юніорів та переможниця фіналу юніорського Гран прі 2017/2018 росіянка Олександра Трусова. Вона виконала складний каскад з двох потрійних стрибків (лутц та ріттбергер) і набрала рекордну суму балів – 74.74. Попереднє досягнення належало її співвітчизниці Анні Щербаковій – 73,18 .На другому місці також спортсменка з РФ Ксенії Сініцина – 67.12.

З довільною програмою фігуристки виступлять 7 вересня. У цей же день – ритм-танець у спортивних танцях на льоду, де Україну представляють Дар’я Попова/Володимир Бєліков. Наші спортсмени вийдуть на лід 16-ми серед 18 танцювальних пар.

У змаганнях юнаків Іван Шмуратко увійшов до десятки найсильніших у короткій програмі. Спортсмен, який також тренується у Марини Амірханової, вийшов на лід з програмою на пісню Андреа Бочеллі, яку він залишив з минулого сезону. Проте сьогодні фігурист показав не кращий її прокат, ймовірно, через проблемний підготовчий період (у травні Іван зазнав травми голеностопа і півтора місяця провів у гіпсі, не маючи змоги тренуватися). На початку виступу йому не підкорився потрійний аксель, який він стабільно стрибав у минулому сезоні. Спортсмен не дорахувався очок також на каскаді потрійний лутц+потрійний тулуп, де судді зафіксували неправильне ребро на лутці. Нестрибкові елементи Шмуратку вдалися добре і з сумою 54.63 бали ( 26.19 за техніку та 29.44 за компоненти) , з урахуванням «дідакшн» за падіння, він наразі посідає 10-е місце.

DROX3134 copy

Лідирує в турнірі юнаків росіянин Кіріл Яковлєв – 70.35, слідом за ним з мінімальним відставанням йде Ендрю Торгашев (США) – 69.39 , котрому лише 0.37 бала програє японець Юто Кісіна – 68.98.

Довільну програму фігуристи покажуть 8 вересня.