Українська спортивна пара Віолетта Сєрова/Іван Хобта посіла п’яте місце в загальному заліку на етапі юніорської серії Гран прі, який триває в словацькому Кощице. Фігуристи набрали в сумі за два прокати 143.22 балів.

Після короткої програми учні Філіпа Залевського посідали шосте місце, припустившись помилки наприкінці виступу. Свою нову довільну програму, поставлену під пісню Бейонсе «Halo», дует відкатав яскраво та емоційно, отримавши суддівські бонуси практично на всіх елементах. Другий виступ Віолетти та Івана судді оцінили у 98.08 балів. Технічна оцінка склала 49.25 балів, а за компоненти спортсмени отримали 49.83. Це – четвертий результат.

Нагадаємо, що 14-річна Віолетта Сєрова та 18-річний Іван Хобта є чемпіонами України серед дорослих та дворазовими чемпіонами України серед юніорів.

Перемогу на третьому етапі юніорського Гран прі в парному катанні здобули російські

спортсмени Анастасія Мухортова/Дмитро Євгеньєв – 171.99, на другому місці грузинська пара Каріна Сафіна/Лука Берулава – 168.26. Замикають призову трійку росіяни Поліна Костюкович/Олексій Брюханов – 158.82.

В одиночному катанні юніорів наш Кирило Лішенко посів загальне 15-е місце, набравши за підсумками двох виступів 151.58 балів. В його довільній програмі  («Велика любов» італійського тріо II Volo), як і в короткій, був відсутній каскад 3+3. З потрійним фліпом+подвійним тулупом спортсмен впорався на «плюси», але потрійний лутц+ойлер+подвійний тулуп та сольні стрибки Кирило виконав з помарками. Сума балів українського фігуриста за довільну програму склала 96.43 (15 місце).

«Шкода, що Кирило не пішов на каскади 3+3 в обох програмах, але завдання-мінімум  ми виконали – набрали техмінімум для участі в юніорському чемпіонаті світу. Водночас на етапі Гран прі хотілося побачити впевненіше катання Кирила. Він тренувався непогано, а на змаганнях трохи перенервував і не ризикнув піти на елементи, які ще не досить відпрацьовані. Все ж у минулому сезоні в нього було мало стартів, особливо міжнародних…Враховуючи ці фактори, не можу сказати, що мій учень мене розчарував, але можу сказати, що трохи засмутив», – сказав тренер фігуриста Дмитро Шкідченко в коментарі сайту УФФК.

Переможцем третього етапу ЮГП став  росіянин Кирило Сарновський – 215.96, друге місце також у російського спортсмена – Іллі Яблокова, який набрав 207.39 балів. На третій позиції американець Віллям Енніс – 204.60.

У спортивних танцях на льоду дуети виконали ритмічний танець. Українці Марія Пінчук/Микита Погорелов за свою композицію (блюз та свінг) отримали 52.54 балів і посідають дев’яте місце. Лідирують Василіса Кагановська/Валерій Ангелопол (Росія) – 64.84, слідом за ними з незначним відставанням йдуть канадці Наталі д’Алессандро/Брюс Уеделл – 64.48. Третє місце у Софії Тютюніної/Олександра Шустицького (Росія) – 63.10.

Завтра, 4 вересня з довільними програмами виступлять танцюристи та юніорки.