На початку 20-го століття, фігурне катання набуло більш спортивний характер, завдяки внеску шведа Ульріха Сальхова.

Сальхов вважався найбільшим фігуристом свого часу, безумовно, вигравши чемпіонати світу десять разів. Вінцем його кар’єри, однак, була його розробка ковзанів зі злегка зазубреними лезами, що дають досить тяги на льоду, щоб запустити довгі стрибки.

Олімпійський дебют Фігурного катання припав на літніх Олімпійських іграх 1908 – це був перший зимовий вид спорту, представлений на Олімпійських іграх.

Найбільший суспільний каток

Найбільший суспільний каток в світі, Sportpalast в Берліні, був відкритий в 1910-х роках. Каток був площею 2400 м2. Новий каток збільшив як суспільний інтерес до фігурного катання, так і кількість людей, які практикували спорт.

Багато нових фігуристи приїхали з Німеччини, серед них Вернер Рітбергер і Шарлотта Оілсчагел. Рітбергер винайшов ще один стрибок, спочатку названий eponymously, але, в підсумку, назва змінилася на «скачку петлі». Оілсчагел виграла чемпіонат в США у віці 17 років, і побудувала професійну кар’єру, що охоплює 10 років.

Витівка норвежки

Ніяких серйозних міжнародних чемпіонатів не проводилися з 1915-1921р. в зв’язку з Першою світовою війною та повоєнної відбудови. У 1922 році Чемпіонати світу та Європи були відновлені, і в 1924 році фігурне катання було частиною перших зимових Олімпійських ігор, які відбулися в Шамоні, Франція.

Норвежка Соня Хені і австрієць Карл Шефер домінували в спорті в міжвоєнний період. Хені, десятикратна чемпіонка світу, привнесла новий стиль в фігурне катання і в спортивну практику, а також плаття. Раніше фігуристи каталися в громіздких шатах і довгих спідницях. Хені порушила традицію, і почала носити короткі до колін спідниці під час її підпрограм.

Крім того, її гнучкість і невимушені руху, і в цілому елегантність, вважалися найважливішим удосконаленням для фігурного катання. У період з 1929 по 1936 рік, Шефер виграв титул чемпіона Європи в восьмий раз і чемпіона світу в восьмий раз.