13-річна українська фігуристка Ксенія Клименко завершила свій дебютний виступ у змаганнях юніорської серії Гран прі. На першому етапі, який продовжується в Куршевелі (Франція), вона посіла 28-е місце за підсумками двох програм, набравши загалом 106.98 балів.

До своєї довільної композиції під ритми фламенко юна спортсменка включила ряд складних елементів, але припустилася під час їх виконання численних помилок. Вона впоралася з каскадом потрійний тулуп+ подвійний тулуп на початку виступу, заробила «плюси» на подвійному фліпі, з рештою ж стрибкових елементів цього разу не все було добре….У підсумку за довільну програму учениця харківського тренера Анастасії Гончарової отримала від суддів 68.01 балів.

«Для Ксенії це був перший відповідальний та ще й такий складний турнір. Вона дуже хвилювалася. Саме з цієї причини у нас на тренуваннях ніяк не виходив каскад з двох потрійних тулупів, тому ми вирішили не ризикувати і стрибати 3+2. Загалом ці старти стали для Ксенії чудовим стимулом більше працювати над собою, постійно рухатися вперед і вдосконалюватися. В тому числі в плані психологічної підготовки – роботу в цьому напрямі ми будемо посилювати», – сказала Анастасія Гончарова в коментарі нашому сайту.

Виграла перший етап ЮГП в одиночному катанні юніорок росіянка Каміла Валієва, котра виконала тулуп у чотири оберти. Попри падіння з потрійного фліпа, вона перемогла у довільній програмі і набрала найвищу суму балів у підсумку – 200.71. Її співвітчизниця Майя Хромих із загальним результатом 179.32 опустилася з першого місця, яке вона посідала після короткої програми, на третє.  Обидві спортсменки тренуються в Етері Тутберідзе. Другою залишилася кореянка Со Єн І – 191.07. 

Не вдалося уникнути помилок українському танцювальному дуету Софії Лизогуб та Данилу Єфременку, які виконали ритмічний танець. Проблеми виникли,зокрема,з твізлами, були «втрати» і на інших елементах. Харків’яни представляли свою нову програму на музику з фільму 60-х років Джорджа К’юкора  «Займемося коханням». З результатом 43.82  вони посідають 17-е місце.

ЛИЗОГУБ1 d8887

Лідирують у спортивних танцях на льоду французи Луасіа Демужо/Тео Ле Мерсьє – 63.78.  Слідом за ними йдуть дві російські пари – Єлизавета Шанаєва/Девід Наріжний – 63.76 та Катерина Каташинська/Олександр Васькович – 60.89.

Довільну програму танцюристи виконають завтра, 24 серпня. Цього ж дня на лід арени «Форум» з довільною програмою вийдуть юніори. В українця Гліба Смотрова 10-й стартовий номер.