Коли дитина досягає віку 5-6 років, батьки часто замислюються про те, щоб віддати її в спортивну секцію. І це розумне рішення. Недавнє дослідження канадських психологів показало, що діти, які виявляють фізичну активність у молодшому віці, у віці 12 років менш схильні до емоційних проблем, ніж їх однолітки.

«Усі батьки хочуть виховати свою дитину емоційно стійкою, – каже ініціатор дослідження, професор психології Монреальського університету Фредерік Бриер. – Молодший шкільний вік дуже важливий для розвитку емоційної гнучкості і вміння пристосовуватися».

Бриер стверджує, що фізична активність має для дітей безліч переваг. Всім батькам добре відомо, який шкідливий для дитини малорухливий спосіб життя. Однак, крім цього, рухливі ігри та заняття спортом розвивають дитину фізично і розумово. І багато батьків інстинктивно здогадуються про це.

Це припущення було перевірено канадськими вченими в ході дослідження, у якому взяли участь канадські діти шкільного віку.

Суть дослідження полягала в тому, що вчені спостерігали за дітьми з моменту народження до 12-річного віку. Вчені хотіли з’ясувати, чи впливають постійні заняття спортом у віці від 6 до 10 років на рівень стресу, тривожності, сором’язливості і соціальної ізоляції у віці 12 років, коли у дитини виникає підвищений ризик таких емоційних станів.

Спостереження за дітьми проводилось з моменту народження, щоб вчені могли ретельно дослідити сімейні умови, які могли вплинути на емоційний розвиток дитини.

У період, коли учасникам дослідження було від 6 до 10 років, їх батьки повідомляли, чи займалась їх дитина спортом або іншими видами фізичної активності. Коли діти досягали 12-річного віку, вчителі повідомляли про рівень стресу, тривожності, сором’язливості та соціальної ізоляції, який вони відчувають.

У результаті дослідження було встановлено, що діти, які у віці від 6 до 10 років регулярно займалися спортом, рідше страждали від емоційних проблем в 12-річному віці, ніж їх однолітки, які не займалися спортом регулярно. Такі особливості ніяк не були пов’язані ні з сімейними умовами, у яких виховувалися діти, які брали участь в експерименті, ні з індивідуальними особливостями їх психіки.

Фредерік Бриер стверджує: «У результаті дослідження ми дійшли висновку, що активні заняття дітей спортом сприяють їх всебічному розвитку. Фізична активність приносить велику користь не тільки в плані фізичного розвитку, а й формування соціальних навичок, і емоційної стійкості.

Емоційна стійкість вкрай важлива для дітей, які переходять від початкової до середньої школи, тому що в цей період перед ними виникають більш складні завдання. Тому заклик до батьків підтримувати фізичну активність своїх дітей – це не просто данина моді, а цілком обґрунтована рекомендація, яка принесе дитині велику користь».

Джерело: Розвиток дитини