Понад 50 фігуристів юніорського ешелону беруть участь у чемпіонаті України в цій віковій категорії, який стартував сьогодні на столичній Льодовій арені.

У поточному сезоні юніорська першість не виконує функції відбору на чемпіонат світу, який було скасовано через пандемію коронавірусу. Але змагання обіцяють бути не  менш цікавими. 37 одиночників (12 юніорів та 25 юніорок), 7 танцювальних дуетів та одна спортивна пара покажуть свої програми та продемонструють особисті досягнення у вивченні елементів.

Цьогоріч чемпіонат назве нових чемпіонів в трьох дисциплінах: переможці ЮЧУ минулого сезону в одиночному катанні серед юніорів Іван Шмуратко та юніорок  Анастасія Шаботова, а також у танцях Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров з різних причин не беруть участі в змаганнях. Натомість спортивна пара Віолетта Сєрова/Іван Хобта (Київ), яка перемогла торік, знову націлилася на «золото». Сьогодні учні Філіпа Залевського вперше виконали свою нову коротку програму на музику з кінофільму «Хижі птахи: вражаюча історія Харлі Квінн». А після прокату заслужили схвальну оцінку свого тренера.

«На мій погляд, дебют цілком вдався, тому моя оцінка сьогоднішнього виступу Віолетти та Івана – позитивна. Щоправда, ми планували стартувати з потрійним викидом, шкода, що не встигли його підготувати належним чином. До виконання решти елементів, які ми готували, у мене особливих претензій немає. Звичайно, завжди можна краще, але загалом пара зі своїм завданням впоралася»,- сказав тренер у коментарі сайту УФФК.

Результат спортивного дуету – 52.25.

З короткою програмою виступили сьогодні юніорки. Трійку лідерів очолила Катерина Кононенко (Київ), яка обійшла своїх більш досвідчених суперниць за рахунок технічної оцінки. Учениця Олександра Артищенка помилилася під час виконання каскаду потрійний фліп+потрійний тулуп, не докрутивши другий стрибок. Зате постаралася у наступному стрибку – потрійний лутц був уже досить якісним. Фігуристка набрала 52.79 балів. Вона дещо поступилася компонентами харків’янці Таїсії Спесивцевій, яка йде другою – 47.22. Третє місце посідає Анастасія Архіпова (Київ), котра повернулася на лід після тривалої перерви, пов’язаної з травмою. Анастасія завершила виступ з результатом 45.01 . Вона отримала найвищу серед учасниць оцінку за компоненти, але їй ще бракувало впевненості під час виконання стрибків.  Чемпіонат продовжиться завтра, 3 лютого. На лід вийдуть з довільною програмою юніорки, юніори покажуть коротку програму, а танцюристи – ритмічний танець.