Українська федерація фігурного катання на ковзанах (УФФК) звернулася до Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) з проханням роз’яснити ситуацію щодо визнання «пропагандистською» музики до  ритмічного танцю українського дуету Олександри Назарової та Максима Нікітіна на чемпіонаті світу в Монпельє (Франція). 

Нагадаємо, з огляду на розв’язану в Україні російським агресором війну, у якій окупанти руйнують міста та вбивають мирних мешканців, фігуристи змінили свій ритм-танець і обрали для нього пісню Джамали «1944» та українську народну пісню «Ой у лузі червона калина». В попередньо представленому для ISU варіанті в першій частині програми органічно пролунав накладений на музику 15-секундний заклик до миру Президента України Володимира Зеленського. Однак в ISU розцінили цю композицію як «пропаганду», що суперечить Кодексу етики організації, також було висловлено претензії до костюмів спортсменів. У зв’язку з цим Спілка мала намір накласти заборону на використання означеної музики в програмі українського дуету, що ставило під загрозу участь Назарової та Нікітіна в чемпіонаті.  

УФФК миттєво відреагувала на безпрецедентну ситуацію, провівши переговори та надіславши відповідного листа до ISU. У підсумку українські спортсмени змогли виступити з підготовленим ритмічним танцем (на жаль, без слів Президента України) і він знайшов сильний емоційний відгук та підтримку у глядачів, які стоячи аплодували нашим танцюристам. Водночас УФФК хотіла б отримати аргументовані пояснення від ISU, а також реакцію Міжнародного олімпійського комітету (МОК) на визнання «пропагандистським» музичного твору, з яким, до речі, українська співачка Джамала виграла Євробачення у 2016 році.