У  чеській Остраві завершаються змагання п’ятого етапу юніорської серії  Гран прі. Наразі ще тривають льодові баталії  юнаків, у яких бере участь наш Кирило Лішенко, але у решті дисциплін переможці та призери вже відомі. На жаль, українських фігуристів серед них немає….Найкращий результат  у нашій команді, яка налічувала 6 спортсменів, показав танцювальний дует Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров. Учні Марії Тумановської-Чайки  посіли п’яте місце із загальною сумою 138.50 балів.

17-річні Марія та Кіріл вперше показали свої нові програми, створені до нинішнього сезону.  За ритм-танець – танго Альфредо Сітаросси вони отримали 54.70 балів і посіли шосте місце. Досить вдалим виявився дебют довільної композиції – на музику з кінофільму «МИ. Віримо у кохання» (“W.E.”). Хоча фігуристи й допустили збій у доріжці кроків, з рештою елементів вони впоралися успішно й набрали  83.80 балів(п’яте місце), незначно поступившись канадцям Еммі  Бронсард та Айсі Буарагія.  Виграла чеський етап російська танцювальна пара Єлизавета Худайбердієва/Микита Назаров – 161.00. На другому місці Марія Казакова/Георгій Ревія з Грузії – 154.17, на третьому – росіяни Діана Девіс/Гліб Смолкін – 148.62.

Наступним стартом для Марії Голубцової та Кіріла Бєлоброва будуть змагання сьомого, останнього етапу юніорського Гран прі, що пройдуть в Єревані 10-13 жовтня.

У парному катанні «набирає обертів» український спортивний дует Софія Нестерова/Артем Даренський. Попри те, що нинішній турнір Гран прі став для фігуристів не таким успішним, як попередній в австрійському Лінці, де вони посіли п’яте місце, пара, яка має небагату спільну історію виступів, помітно прогресує. На остравському льоду учні Лілії Батутіної набрали дев’яту суму балів – 49.58 у короткій програмі, а у довільній, «спіткнувшись» на потрійній підкрутці та каскаді, показали восьмий результат – 82.14. Загальна сума також восьма – 131.72 . Перемога дісталася росіянам – Ксенії Ахантьєвій та Валерію Колесову (184.73). Після виконання  короткої програми вони були другими, але у довільній змогли обійти своїх співвітчизників Поліну Костюкевич/Дмитра Яліна, які  посіли  загальне друге місце (180.88). Треті – американці Сара Фенг/Томмі-Джо Німан (163.44).

В одиночному катанні юні Марина Жданович та Кирило Лішенко також швидко освоюються на турнірах високого рангу, здобуваючи необхідний досвід. Якщо для 13-річного Кирила, який тренується у Дмитра Шкідченка та Аріни Кузнєцової, це вже другий турнір Гран прі (на етапі у Братіславі він був 19-м) , то 14-річна Марина в Остраві дебютувала. Після короткої програми вона посіла 20-е місце серед 36 учасниць, набравши 41.43 балів. У довільній українка з помилками виконала свого «Барона Мюнхаузена»,але все ж заробила суддівські «плюси» та оплески публіки за два чудові каскади на початку програми – потрійний сальхов+подвійний ріттбергер та потрійний тулуп+подвійний тулуп. Оцінка учениці Марини Амірханової за другий виступ склала 77.23 балів (18-е місце), що дозволило їй піднятися на сходинку вище і у підсумку – 118.66. Переможницею турніру стала Альона Косторна (Росія) – 198.38. Кореянка Кім Йє Лім з результатом 196.34 посіла друге місце, на третьому – ще одна росіянка Вікторія Васильєва – 182.87.

Змагання юнаків закінчаться сьогодні пізно увечері. Кирило Лішенко  виступить під шостим стартовим номером.

Одночасно з юніорськими змаганнями Гран прі в Оберстдорфі (Німеччина) проходить традиційний міжнародний турнір Nebelhorn Trophy, в якому взяв участь український танцювальний дует Олександра  Назарова/Максим Нікітін. Харків’яни завершили виступ на незвичному для себе останньому місці, набравши за підсумками двох програм лише 127.59 балів. Вони невдало, із суцільними мінусами, виконали ритм-танець – 43.52. У довільному дует почувався впевненіше і не припускався серйозних помилок, але залишити останню позицію їм не вдалося – 84.07. Виграли турнір танцюристів канадці Пайпер Гіллес/Поль Пуар’є – 194,12, за ними розташувалися американці Рейчел Парсонс/Майкл Парсонс– 180,95 та Крістіна Каррейра/Ентоні Пономаренко – 177,49. Загалом в Оберстдорфі виступили дев’ять дуетів.

Нагадаємо, Олександра Назарова та Максим Нікітін візьмуть участь у змаганнях четвертого етапу «дорослої» серії Гран прі, які відбудуться 9-11 листопада в Хіросімі(Японія).