Фінал  традиційних Всеукраїнських змагань юних фігуристів, що відбувся в Одесі під завісу сезону, перетворився у  справжнє свято для шанувальників фігурного катання.  Та якщо глядачі просто насолоджувалися виступами спортсменів, чимало  з яких, без сумніву, у недалекому майбутньому поповнять  резерв української збірної,  то для фахівців показані учасниками результати стали  «матеріалом»  для ґрунтовного аналізу і  визначили завдання на перспективу.

Таким чином, і у цьому сезоні  унікальний проект, що включає у себе сім етапів  та щороку збирає  на льодових майданчиках сотні юних фігуристів з багатьох регіонів України,  досяг своєї мети – відкрив нові таланти, дозволив дітям  у змагальних умовах відшліфовувати свої навички та майстерність,  спілкуватися з ровесниками, а фахівцям – удосконалити систему відбору найкращих з них…Одеський фінал поставив яскраву крапку у  марафоні турнірів і  підтвердив, що названі завдання виконано успішно.  Міста, з яких приїхали понад 100 юних учасників змагань, можуть пишатися  своїми «делегатами»:  вони гідно виступали, а  найсильніші привезуть додому  здобуті у нелегкій боротьбі нагороди. Найчастіше  піднімалися на п’єдестал представники харківської школи фігурного катання  – вони вибороли  загалом 14 нагород у різних вікових групах.  У юних киян їх 5, у одеситів – 4.  Троє призерів з Білої Церкви,  по двоє з Кривого Рогу та Дніпра.

ЕФИПМПЕНЕКО

З  детальними результатами  фінальних змагань можна ознайомитися за посиланням  https://ufsf.com.ua/protolkol/SEZON_2017-2018/SKATE_ODESSA_FINAL_etap/index2.htm. Але чемпіони, які продемонстрували високі результати,  твердий спортивний характер, прагнення до перемоги, варті того,щоб їх ще раз назвати. Це Олена Хорсуненко(Одеса,вікова група 2010 рік народження ), Дар’я Котенко(Харків, вікова група 2009 р.н.), Єгор Курцев(Харків, вікова група 2010 р.н.), Михайло Клюєв(Кривий Ріг,вікова група 2009 р.н.), Кіра Давідкова(Біла Церква,вікова група 2007-2008 рр.н), Софія Римшина (Дніпро, вікова група 2006-2007рр.н), Гліб Смотров (Біла Церква, вікова група 2004-2005 рр.н.),Єва Шульга (Одеса, вікова група 2004-2005 рр.н.), Ярослав Половик (Харків, вікова група  2007-2008 рр.н.), Матвій Єфіменко(Харків, вікова група 2006-2007 рр.н).

«Приємно констатувати, що рівень підготовки юних фігуристів помітно підвищився, навіть  порівняно з  першими етапами змагань», – зазначив головний суддя змагань Юрій Балков, коментуючи результати фіналу.

За його словами,  чимало дітей  привернуло увагу своїм прогресом у катанні, високою технікою і, головне, розумінням того, що високих результатів можна досягти лише наполеглими тренуваннями.

«Дуже важливо, що юні спортсмени прагнуть рухатися вперед, вивчати нові для себе елементи. На одеському льоду ми побачили значно більше фігуристів як молодшого, так і старшого віку, які впевнено йшли на виконання  потрійних стрибків, демонстрували цікаві обертання, хороше ковзання. Потрійні сальхов, тулуп показували, зокрема, Єва Шульга, Софія Купрієнко, Ксенія Клименко(обидві – Харків).  Добре виконав ці стрибки Гліб Смотров, а Матвій Єфіменко включив до своєї програми потрійні фліп, ріттбергер, тулуп і отримав за них хороші оцінки», – розповів Юрій Балков.

На запитання, чи збережеться нинішній формат Всеукраїнських змагань юних фігуристів і в наступному сезоні, він відповів, що  найближчим часом очікуються кардинальні зміни,зокрема, в оцінюванні програм та у самій їх конструкції, які планує увести ISU.

«Ухвалення  цілого ряду новацій вплине на змагання усіх рівнів, у тому числі й всеукраїнських.  Тобто наступний сезон принесе багато сюрпризів і яким чином у подальшому  будуватиметься підготовка  резерву, говорити поки що зарано», – сказав Юрій Балков.

Нагадаємо, в Одесі відбувся також фінал Кубка України серед дорослих фігуристів.  Його переможцями стали: у жіночому одиночному катанні одеситка Варвара Ромадінова, котра за підсумками двох програм набрала 117.72 бали, у чоловічому одиночному катанні  – Ян Ткаліч з Дніпра  з результатом  165.65.

Наразі  ще триває відкритий чемпіонат Одеської області, у якому беруть участь понад 400 фігуристів, у тому числі з інших країн – Білорусі,Молдови,Ізраїля та Естонії.