Уже перший день Всеукраїнського чемпіонату з фігурного катання серед спортсменів та аматорів «Kiev Open-2017» довів,що ці змагання можна сміливо віднести ще й до числа святкових заходів. Несподіваний формат стартів,різномаїття у їх оформленні,маленький спектакль,яким стала церемонія відкриття,цікаві виступи, процедура нагородження та багато інших ідей та деталей,ретельно продуманих організаторами, створили неймовірно позитивну атмосферу,у якій і стартували фігуристи.

Цього разу столична Льодова арена приймає рекордну кількість учасників – понад 300 з Києва,Харкова,Дніпра,Одеси, Богуслава, Житомира, Білої Церкви, Чернівців, Черкас, Миколаєва, Херсона, Запоріжжя, Вінниці, Кропивницького, Кременчуга, Полтави, Рівного…Нагадаємо, що вони виступають в одиночному катанні,парному,спортивних танцях на льоду, а також у новій змагальній категорії – «Артистик», де оцінюються лише компоненти. Усі фігуристи розподілені по численним категоріям(загалом 57),у яких визначаються свої чемпіони. При цьому питання віку учасників організатори вирішили досить демократично – від 3 років до 36+.

«Проведенням цих змагань ми прагнемо надати змогу дітям – як тим, хто професійно займається фігурним катання, так і новачкам – та дорослим, які захоплюються цим видом спорту, вийти на лід, перевірити свої сили, відчути особливий настрій, що панує на арені і, зрештою, отримати задоволення та зайвий раз переконатися, що вік не є перешкодою для занять фігурним катанням. Ці старти чудові тим, що вони – для всіх, а відтак є надія, що ряди прихильників цього прекрасного виду спорту збільшаться», – наголосила в інтерв’ю нашому сайту голова опікунської Ради Української федерації фігурного катання(УФФК), завідувач кафедри іноземних мов Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова Ганна Турчинова.

Вона додала,що сама уже вісім років займається фігурним катанням. «Це була моя мрія,яка не здійснилася у дитинстві. Коли ж знайшовся тренер,я нарешті отримала можливість,про яку все життя мріяла. Тепер кожний вихід на лід – це море задоволення від того, що я катаюся, що навчилася тому, чим так хотілося зайнятися, але доля склалася по-іншому… Природньо,що такі тренування ще й додають здоров’я», – зазначила Ганна Володимирівна.

Під час церемонії відкриття Ганна Турчинова, а також директор Льодової арени Андрій Касаткін,член Оргкомітету чемпіонату Ольга Куровська,представник групи компаній ДІМ, яка є спонсором змагань, тепло привітали учасників «Kiev Open»,побажавши їм успішних стартів. Окрасою цієї прелюдії до змагань стали виступи відомого київського шоу-балету «Більман», українських одиночників Анастасії Архипової та Івана Павлова. Яскравим був парад учасників,яким вони проїхали Льодовою ареною,представляючи своє місто.

У перший день відбулися змагання у категоріях «Пре-бронза»(дівчата), «Бронза» (дівчата та хлопці), «Срібло»(дівчата), «Золото»(Дівчата), «Майстри»(дівчата). Та найгучніші оплески дісталися найменшим фігуристам,котрі виступали у категоріях «Новачок» і «Новачок+». 3-4-річні фігуристи були на ковзанці старанними та зворушливими, роблячи на Льодовій арені свій перший «крок до зірок». Ми познайомилися з двома чемпіонами – Софією Петровською(4,5 роки) та Даніелем Гордієнко (7 років),щоправда, спілкування з нашим сайтом вони довірили своїм батькам.

«Ми абсолютно задоволені та щасливі перемогою доньки. Ще півтора роки тому вона навіть не стояла на ковзанах,але її бажання,натхнення батьків та майстерність тренера – Віри Вольпової принесли результат.Софія двічі на день їздила на тренування і дуже хвилювалася. Ми це бачили і розуміли,наскільки важливою для неї буде перемога. Це перші у житті нашої доньки змагання і – перший успіх», – сказав Юрій Петровський.

«Ми переїхали до Києва з Дніпра і з березня цього року Даніель став професійно займатися фігурним катанням. Син охоче виходить на лід, у нього є бажання кататися. Це його перші змагання. Хочу зазначити, що такі старти юним фігуристам дуже необхідні – користь від них надзвичайна », – сказала Ксенія Гордієнко,додавши,що вона та її чоловік також фігуристи,тому і молодшого сина – Даміра планують залучити до фігурного катання.

З результатами першого дня змагань можна ознайомитися на офіційному сайті УФФК у розділі «Live». Сьогодні учасники продовжать боротьбу за нагороди. Глядачів очікує ще чимало цікавого,зокрема,видовищні виступи колективів «Вдохновение» та «Рассвет» з Дніпра, «Морячка» з Києва, «Джаз» з Житомира. Свої номери представлять дуети,на лід вийдуть також учасники з вікової групи 36+… Насичений змагальний день завершиться пізно увечері нагородженням чемпіонів.

Людмила Власюк, Ірина Мельниченко.