Уже перший день чемпіонату Європи з фігурного катання в Остраві збурив глядачів, якна трибунах, так і перед екранами, безпрецедентною для цього виду спорту подією, яку наразі обговорюють не менше, ніжвиступи претендентів на медалі. Авторкою свого роду сенсації стала британська спортивнапара Зої Джонс/ Кріс Бойаджи, вірніше, партнерша, котрій менше ніж за два тижнідо ЧЄ виповнилося 37 років!

Цей дует буквально зірвав овації залу, причому, якщо перед йоговиходом на лід з короткою програмою це були так звані «оплески підтримки», топісля виступу – оцінкою цілком пристойного катання. Що й не дивно, оскількипрацюють фігуристи зі знаменитим Робіном Казінсом – олімпійським чемпіоном учоловічому одиночному катанні 1980 року, який хоч не має особливих лаврів натренерському поприщі, але, схоже, знає, як привернути увагу до своїх учнів…

Сама Зої повернулася на любительський лід у 2014 році – після 13-річної(!) перерви, уже матір`ю трьох дітей – дев`ятирічних дівчаток-близнюків та чотирирічного хлопчика. Як сказала фігуристка журналістам, їй захотілося довести, що фігурне катання –це «на все життя» і вік не може бути перешкодою для занять улюбленою справою. Доцих висновків спортсменка прийшла, маючи досвід виступів як у парному, так і водиночному катанні. У її спортивній біографії – відбір на Олімпійські ігри 1998році у Нагано, на які вона не змогла поїхати через травму, перемоги у чемпіонатіВеликобританії, виступи на чемпіонатах Європи та світу… Саме невдача наЧС-2001, де Зої не подолала кваліфікацію, змусила її залишити спорт і присвятитисебе родині. Але й тоді, попри сімейні клопоти, фігуристка знаходила час для виступіву чемпіонаті ветеранів.

І ось, ставши у пару з молодшим від неї на десять років КрістоферомБойаджи та приїхавши на чемпіонат Європи, Зої Джонс «одним махом» вирішила цілунизку питань: пара продемонструвала цілком якісне катання( після короткоїпрограми – 12 місце з 52,32 балами), змусила говорити про себе та, найголовніше, довела, що розмови про так званий критичний вік у фігурному катанні залишаютьсяпорожніми розмовами…

Сьогодні увечері спортивні пари вийдуть на лід з довільноюпрограмою. Після виконання короткої лідерство утримують росіяни Євгенія Тарасова/ВолодимирМорозов – 80,82, на другому місці – французи Ванесса Джеймс та Морган Сіпре – 74,18. Лише третіми, через падіння партнерші, йдуть Альона Савченко та Бруно Массо зНімеччини – 73,76.

Як уже повідомлялося, українські фігуристи у парномукатанні не виступають.