Карен Магнуссен ( англ. Karen Magnussen ; 4 квітня 1952 , Ванкувер ) – канадська фігуристка , що виступала в жіночому одиночному катанні , чемпіонка світу 1973 року , срібний призер Олімпійських ігор 1972 року . Нагороджена Орденом Канади . На честь Магнуссен названий рекреаційний центр в Ванкувері .

Карен Магнуссен народилася і виросла в Ванкувері. Вперше вона виступила на публіці у віці шести років. Магнуссен домоглася визнання на національному рівні, вигравши канадський юніорський чемпіонат в 1965 році і зайнявши четверте місце на «дорослому» чемпіонаті чотири роки по тому. На своєму першому чемпіонаті світу в 1967 році вона стала дванадцятою. Прорив стався в 1968 році, коли спортивну кар’єру закінчила лідер канадської збірної з фігурного катання Петра Бурка . У цьому році Магнуссен вперше стала чемпіонкою своєї країни і посіла сьоме місце на зимових Олімпійських іграх в Греноблі . Тоді фігуристки було всього лише 15 років. У наступному році спортсменка змогла стати лише другою на чемпіонаті Канади. Перед чемпіонатом світу Магнуссен страждала від нестерпних болів в ногах, а після лікарського огляду з’ясувалося, що фігуристка отримала важку травму. За словами лікарів, про повернення в спорт не могло бути й мови, проте, спортсменка змогла повернутися на лід.

Рік по тому вона знову стала національною чемпіонкою і завоювала першу медаль чемпіонатів світу – бронзу. Магнуссен зарекомендувала себе хорошим багатоборцем – і обов’язкові фігури , і довільну програму виконувала на вищому рівні. Вона представляла країну на Олімпійських іграх 1972 року , будучи прапороносцем збірної Канади. Там Магнуссен піднялася на другу сходинку п’єдесталу. У 1972 році вона посіла друге місце на чемпіонаті світу . Після чемпіонату світу 1973 року, на якому фігуристка здобула перемогу, вона завершила любительську кар’єру і пішла в професіонали. До 1977 року вона виступала з шоу Ice Capades . Потім Магнуссен переїхала в Бостон , де зайнялася тренерською роботою. Цю ж діяльність вона продовжила після повернення Ванкувер, де проживає до теперішнього часу. Вона заснувала фонд підтримки молодих фігуристів – Karen Magnussen Foundation.