11-річна Катерина Кононенко з Києва стала переможницею чемпіонату України з фігурного катання серед юніорів в одиночному катанні дівчат.

На змаганнях, що тривають на столичній Льодовій арені, учениця Олександра Артищенка після перемоги в короткій програмі виграла сьогодні і довільну з результатом 94.13 балів. У підсумку юна чемпіонка набрала 146.92 балів.

Катерина розпочала виступ з чудово виконаного каскаду подвійний аксель+потрійний тулуп+подвійний тулуп. І хоча в подальшому не всі стрибкові елементи їй вдалися, фігуристка вразила своїм арсеналом потрійних. Вона продемонструвала також цікаві обертання і цього разу обійшла своїх суперниць як технічною оцінкою, так і компонентами.

Нова чемпіонка України почала кататися у 2012 році. Її тренерами були Олена Кожаєва, Олена Миготіна, а з 2019 року з фігуристкою працює Олександр Артищенко.

В нинішньому сезоні Катерина Кононенко виграла перший етап Всеукраїнських змагань юних фігуристів, юнаків та дівчат, а також Всеукраїнські змагання «Autum Talens Cup».

Срібним призером чемпіонату України серед юніорів стала 16-річна Марія Андрійчук з Білої Церкви – 130.69, а на третьому місці харків’янка Таїсія Спесивцева – 128.85.

З короткою програмою сьогодні виступили юніори. Трійку лідерів очолив Кирило Лішенко (Київ), прокат якого судді оцінили у 56.79 балів. Попри деякі помилки під час виконання стрибків, 15-річний учень Дмитра Шкідченка продемонстрував помітний прогрес у своєму катанні: він досить технічно відкатав коротку програму і був виразним у хореографії. Ще один претендент на «золото» чемпіонату – Андрій Кокура (Київ) посідає друге місце з результатом 54.19. Учень Дмитра Дмитренка показав нову цікаву  програму (“Crack of doom” the Tiger Lillies), включивши до неї потрійний аксель. Щоправда, цей складний стрибок йому поки не підкорився, так само як і каскад потрійний фліп+потрійний тулуп… «Так склалася ситуація, що моя підготовка до чемпіонату постійно переривалася  – спочатку карантин, потім травма, після якої я довго поновлювався, потім знову карантин. Останнім часом працював стабільно, але все ж контент вирішили не ускладнювати. Потрійний аксель буду стрибати і в довільній програмі, її ми не змінювали. Щодо нової короткої, то вона мені надзвичайно подобається, передусім, своєю ексцентричністю та можливістю висловити емоції», – сказав Андрій Кокура в коментарі для сайту УФФК.

Третім у змаганнях юніорів йде бронзовий призер розіграшу Кубка України Федір Куліш (Київ), якого, як і Катерину Кононенко, тренує Олександр Артищенко. Він мінімально  відстає від Андрія Кокури – 54.17 і вочевидь боротиметься за медаль чемпіонату.

Другий день змагань став також і «танцювальним». З ритмічним танцем на лід вийшли шість дуетів і кращим з них став харківський – Марія Пінчук/Микита Погорєлов. В учнів Галини Чурілової – 60.52 балів. Слідом за ними розташувалися одесити Ліка Бондар/Артем Коваль, яких тренує Олена Онищенко – 56.60, а третє місце посідають учні київського тренера Марії Тумановської-Чайки Мирослава Ткаченко/Андрій Капран – 49.61.

4 лютого, в останній день змагань, визначаться чемпіони України у чоловічому одиночному катанні та спортивних танцях на льоду. Свою довільну програму покаже також єдина спортивна пара на чемпіонаті Віолетта Сєрова/Іван Хобта.