Кирило Лішенко (Київ)- чемпіон України серед юніорів в чоловічому одиночному катанні, срібний призер чемпіонату України. Тренер Дмитро Шкідченко. 

-Кириле, три тижні тому ви підкорили одну вершину і вже починаєте боротьбу за іншу. Які емоції відчували, вперше стоячи на найвищій сходинці п’єдесталу юніорського чемпіонату України?

-Насправді переповнювала ціла гама емоцій. Реально переконався, що такі успішні виступи здорово мотивують на наступні змагання, додають сил та впевненості в собі.

-Юніорський чемпіонат був для вас першим повноцінним стартом після тривалої, майже річної перерви. Чому так вийшло?

-Здебільшого через карантинні заходи. Деякі спортсмени змогли потім вписатися в сітку турнірів, у мене ж не вийшло. Але ж це загальна проблема у нинішньому сезоні.

Важко було виходити на лід після такої перерви?

-Відсутність змагального досвіду завжди відчувається і я трохи хвилювався. Але як тільки почав катати програму, мандраж минувся і все пішло нормально – все-таки ми з Дмитром Валентиновичем (Шкідченком-авт.) багато працювали під час тренувань. Хоча, ви ж бачили, не все вдалося виконати належним чином, зокрема, помилився на подвійному акселі.

-За словами вашого тренера, перед стартом ви відчували деяку невпевненість у виконанні цього елементу. Нині вже усунули цю пробему?

-Так, звичайно, попрацювали над цим. Наразі на тренуваннях я стрибаю подвійний аксель досить впевнено. В цей період,  між чемпіонатами, ми акцентували на тому, щоб зменшити кількість помилок під час виконання стрибків і зробити прокати  чистими і впевненими

-Ви не змінювали стрибковий контент до чемпіонату України?

-В довільній програмі ми нічого не змінювали – контент буде точно таким, як на юніорському чемпіонаті. А в короткій у першому каскаді замість фліп+тулуп буду стрибати лутц+тулуп. Натомість фліп буде сольним.

-А як справи з четверними, потрійним акселем. Тренуєте?

-Коли готуюся до змагань, то, звісно,більше уваги приділяю стрибкам, які стоять в програмі. Решту часу пробую виконувати четверні і у мене вже були непогані спроби. Але впритул займемося цими стрибками вже після чемпіонату України.

-У вас цікаві програми, з якими ви виступали і в минулому сезоні. Зараз, коли ви на рік подорослішали, бачите в них щось по-іншому?

-Мої обидві програми (довільна – Френк Сінатра «My Wаy»,коротка – Андріано Челентано «Ti Penso E Cambia Il Mondo») поставлені на відому всім музику, тому не буду переказувати їх художній зміст. А от чи змінилося моє сприйняття програм? Так. Я став по-іншому відчувати їх, бачити глибший сенс в словах, музиці і намагаюся передати свої нові відчуття на льоду.

-А є музика, під яку вам дуже хотілося, ну просто мрієте, поставити програму?

-Так, є. Це «Maybe|Maybe You» у виконанні групи Scorpions. Відразу після чемпіонату України запропоную Дмитру Валентиновичу взяти цю музику для наступної програми. Щоправда, він про це вже знає.

-Ваш тренер зазвичай дослуховується до вашої думки?

-Так. Мені приємно працювати з таким досвідченим та грамотним у своїй справі фахівцем. Він завжди намагається зробити так, щоб було краще і зручніше саме спортсмену.

– Як гадаєте, який стиль вам найбільше підходить?

-Думаю, що класика. Можна буде пізніше спробувати і щось інше, але поки що я бачу себе лише в цьому стилі.

-Кириле, якщо не секрет, як ви налаштовуєте себе перед стартом?

– Я подумки повторюю, що повинен зібратися, вийти і максимально добре все виконати.

-Що для вас важливіше: почути після виступу критичні чи компліментарні відгуки?

-Знаєте, оскільки після старту вистачає і того, і іншого, то я намагаюся дещо абстрагуватися. Хоча для кожного фігуриста важливо і те, як сприймає його публіка, і те, що думають про катання фахівці. Конструктивні поради, звісно, враховую.

-Ви дивитеся виступи світових зірок, таких як Юдзуру Ханю чи Нейтан Чен?

-Обов’язково. Але з них двох мені більше імпонує Нейтан Чен. Передусім, неперевершеною технікою стрибків. І взагалі в ньому є щось особливе…Мені подобається навіть те, що він постійно вчиться і навіть на змаганнях завжди обкладений книгами, конспектами. Як на мене, це набагато краще, ніж постійно рекламувати себе та ще й зациклюватися на цьому, як це буває в спорті.

-А чим ви займаєтеся у вільний час?

-Вчуся, багато читаю. Дуже люблю, зокрема, детективи, які змушують «включати голову». Зрештою, багато вільного часу в мене й не буває.

Людмила Власюк.