Про фігурне катання на ковзанах написано безліч книг та статей, знято чимало фільмів. Водночас мало знайдеться видань, які дозволяють буквально зануритися в чарівний світ одного з найвидовищніших видів спорту, здійснити екскурс до витоків його становлення, дізнатися, як змінювалося та розвивалося фігурне катання, який слід залишили в його історії видатні фігуристи різних країн та поколінь, відкрити для себе цікаві, маловідомі досі факти… Цю нішу заповнила книга відомого українського науковця, професора Марії Булатової «Фігурне катання на ковзанах. Енциклопедія в запитаннях та відповідях», яка побачила світ у видавництві «Олімпійська література».

Книга стала частиною широкомасштабного проекту Національного олімпійського комітету України «Енциклопедії олімпійських видів спорту».

Як зазначає в передмові її автор, у виданні використано різноманітний матеріал, що відображає багатовікову історію розвитку катання на ковзанах у різних культурах, відбиває національні традиції, досягнення різних шкіл. Особливістю енциклопедії є органічне поєднання  тексту з творами різних видів мистецтв, зокрема, автор дослідила, як катання на ковзанах було відображено в роботах відомих художників 17-19 століть. Цікавою є інформація про еволюцію костюмів, ковзанів.

Значне місце в книзі відведено олімпійським змаганням – від ігор 1V Олімпіади до XX111 зимових Олімпійських ігор. В окремих розділах наводяться основні терміни та поняття фігурного катання, інформація про діяльність Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), Міжнародний зал слави фігурного катання.

Кожна сторінка цієї чудово проілюстрованої енциклопедії, переносить читачів в чаруючу атмосферу фігурного катання та надає можливість краще пізнати його.

Книга призначена для дітей та молоді, фахівців фізичного виховання, спорту та освіти, широкого загалу читачів, які цікавляться історією олімпійських видів спорту.