Голова технічного комітету Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) Фабіо Б’янчетті прокоментував останні рішення щодо зміни базової вартості деяких стрибкових елементів в одиночному та парному катанні на сезон 2020/2021.
Фахівець роз’яснив, зокрема, зниження вартості потрійного лутца – з 5,9 до 5,3, внаслідок чого цей стрибок зрівнявся з вартістю потрійного фліпа.
«Дослідження, проведене упродовж сезону, показало, що складність потрійного фліпа та потрійного лутца абсолютно однакова. Техніка цих двох стрибків однакова, як і підготовка. Тому більша складність одного з них дуже суб’єктивна і залежить від тіла фігуриста»,– сказав Б’янчетті. Він додав, що одинарний та подвійний лутц все ще вважаються дещо складнішими, ніж одинарний та подвійний фліп через іншу техніку. Їх значення залишаються незмінними. Однак, ця різниця зникає, коли фігуристи переходять до стрибків у три чи чотири оберти», – зазначив глава техкому ISU.
Він також розповів, чому було зрівняно базову вартість стрибків у чотири оберти — фліпа, лутца та ріттбергера. Раніше за ці стрибки судді давали відповідно 11 балів, 11,5 балів, 10,5 балів. Тепер кожний з них оцінюватиметься в 11 балів.
«Якщо подивитися на статистику, то, швидше за все, ріттбергер у чотири оберти є найскладнішим з четверних, але знову ж таки це залежить здебільшого від тіла фігуриста. Тому, зрештою, ми вирішили дати всім цим стрибкам у чотири оберти однакову вартість», – сказав Фабіо Б’янчетті.
З повною версією коментаря можна ознайомитися за посиланням https://www.isu.org/figure-skating/news/news-fsk/13176-isu-updates-scale-of-values-and-judging-guidelines?templateParam=15