Черговий, 58-й за ліком, конгрес Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) відбудеться в Пхукеті (Таїланд) з 6 по 10 червня 2022 року.

Очікується, що в готелі Hilton Phuket Arcadia Resort & Spa зберуться понад 280 делегатів, включаючи посадових осіб ISU та делегацій національних федерацій, повідомляє пресслужба організації.

У перший день зі звітною доповіддю виступить президент ISU Ян Дайкема, який цьогоріч складає свої повноваження. В програмі конгресу – семінари та сесії представників  фігурного катання та ковзанярського спорту, які проведуть дебати та голосування. 10 червня відбудеться пленарне засідання з виборами президента ISU, членів Ради, технічних комітетів та дисциплінарної комісії.

За даними пресслужби, на розгляд конгресу винесено понад 240 питань. Для їх ухвалення потрібно дві третини голосів. Виняток становлять технічні правила, які приймаються простою більшістю. Серед найважливіших пропозицій – поступове збільшення мінімального вікового цензу (для старших учасників змагань) у фігурному катанні та ковзанярському спорті до 17 років до сезону 2024/25. 

Делегати обговорять також зміну складу суддівської колегії з тим, щоб у ній було дві підпанелі. Одна має бути зосереджена на технічних елементах (GOE) та навичках катання, а інша оцінюватиме решту компонентів програми. До порядку денного включено питання коригування коефіцієнтів, надання олімпійським кваліфікаційним змаганням з фігурного катання статусу офіційного заходу ISU, пропозиції щодо зміни правил задля уникнення конфлікту інтересів та національної упередженості офіційних осіб на чемпіонатах ISU, міжнародних змаганнях та Олімпійських іграх. Буде розглянуто запровадження кваліфікаційного раунду на чемпіонаті світу з фігурного катання, починаючи з сезону 2024/25, інші питання. 

На конгресі відбудеться також кадрове перезавантаження в керівних органах Спілки. На посаду президента ISU претендують четверо – кореєць Кім Чже Єль, Сусанна Рахкамо (Фінляндія), американка Патрісія Сент-Петер та Слободан Деліч (Сербія).

В числі кандидатів на посаду члена технічного комітету зі спортивних танців на льоду – представник України Сергій Баранов. Фахівець з Харкова  є технічним спеціалістом ISU, працював на багатьох змаганнях найвищого рівня.

Наразі залишається відкритим питання участі в конгресі представників Росії, яка веде повномасштабну війну проти України. З пропозицією не допускати росіян та білорусів до засідань виступили понад 20 національних федерацій, в тому числі Українська федерація фігурного катання на ковзанах. Проте Рада ISU прийняла рішення, згідно з яким  вирішити означене питання мають самі делегати своїм голосуванням безпосередньо на конгресі. Водночас в списку претендентів на посади в різних підрозділах ISU чимало російських та білоруських чиновників, а один з представників країни-агресора навіть хоче залишитися віце-президентом ISU.

Засідання конгресу транслюватимуться наживо на YouTube-каналі ISU.