Конгрес Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), який планувалося провести 8-12 червня 2020 року в Пхукеті,Таїланд, не відбудеться.

Таке рішення ухвалила Рада ISU, йдеться в інформаційному листі організації.

«З огляду на пандемію COVID-19, що триває, та негативні події у всьому світі, Рада ISU дійшла висновку щодо неможливості проведення Конгресу в заплановані дати 8-12 червня 2020 року. Це  стосується і короткострокової відстрочки на пізніші терміни літа 2020 року, оскільки ми не можемо розраховувати на поліпшення ситуації з COVID-19 до того часу. Крім того, це може спричинити чимало логістичних проблем. Рада також погодилася, що не є можливим і проведення  Конгресу упродовж поточного сезону (вересень – квітень), коли багато потенційних делегатів будуть зайняті на заходах», – зазначається в повідомленні.

У зв’язку з цим, роз’яснює ISU, Рада обговорила можливість перенесення Конгресу на червень 2021 року і в цьому контексті розглянула пункт 3 статті 10 Конституції ISU, в якому йдеться: «Якщо з будь-якої причини проведення звичайного Конгресу не може бути проведено, Рада повідомляє про це всіх членів ISU, а відкладення або скасування такого Конгресу може бути проведено позитивним голосуванням двох третин членів ISU».

«Члени Ради дійшли згоди, що з урахуванням нинішньої пандемії COVID-19 означене положення не може трактуватися таким чином, що члени ISU прийматимуть рішення щодо того, може відбутися Конгрес в заплановані терміни чи ні. …На їхню думку, під статею 10  слід розуміти, що якщо неможливо провести Конгрес так, як планувалося, рішення членів ISU обмежується двома альтернативами: скасування або перенесення. Однак, існує (цілком реальна) можливість, що жодна з них не отримає більшості у 2/3, і таким чином, голосування не призведе до вирішення проблеми. Це не відповідає сутності статті 10. Оскільки такого результату необхідно уникати, а рішення фактично необхідне, Рада вирішила використати свої повноваження відповідно до пункту 1.r) ст.17 Конституції ISU та поінформувати членів ISU про логічний розрив в пункті 3 статті 10 і тому можливі тільки дві альтернативи, а саме скасування та перенесення. Отже, єдиний розумний спосіб  вирішити цю проблему полягає в тому, щоб пункт 3 статті 10 трактувати таким чином, що переважатиме альтернатива, яка отримає найбільше голосів», – йдеться в документі.

У зв’язку з цим, Рада ISU просить членів організації проголосувати за один з наступних варіантів:

  1. Перенесення Конгресу ISU з червня 2020 року на червень 2021 року. Точну дату та місце визначить Рада, але перевагу буде надано Пхукету, Таїланд. У цьому випадку жодні конференції на чемпіонатах ISU не будуть організовані упродовж сезону 2020/21.
  2. Остаточне скасування Конгресу ISU 2020 року.
  3. Утримайтеся.

Відповідь необхідно надати до 6 квітня.