Hello everyone! Всім вже нагадали, що сьогодні день осіннього рівнодення? Пам’ятаєте, на уроках природознавства або географії в школі нам розповідали, що Земля крутиться навколо Сонця, завдяки чому змінюються пори року. До оли до Сонця звернена Північна півкуля, воно отримує більше тепла і світла. І тоді тут літо. А в Південній півкулі в цей час зима. Через півроку ситуація зміниться, і зима з літом поміняються місцями. Хочете заговорити англійською?
Приходьте на наш безкоштовний вебінар “Як почати говорити англійською вже через місяць”, який пройде 8 жовтня в 18:30

І є два дні на рік, коли Сонце однаково висвітлює обидві півкулі. Тоді день дорівнює ночі. Такі дні називаються днями весняного і осіннього рівнодення. І якраз сьогодні такий день. 

Ну а тепер давайте повернемося до англійської – все ж у нас мовної блог – і згадаємо або дізнаємося всі ці астрономічні-географічні поняття англійською мовою. 

Star / stɑː – ста / – зірка, великий газовий кулю в космосі, що випромінює світло, який можна побачити на темному небі.

наприклад:

The Sun is a star . – Сонце – це зірка.

Have you ever seen a falling star ? – Ти коли-небудь бачив падаючу зірку?

Planet / plænɪt – ПЛЕН / – планета, дуже великий круглий об’єкт в космосі, який рухається навколо Сонця або іншої зірки.

наприклад:

Is there life on other planets ? – Є життя на інших планетах?

I know the names of several planets . – Я знаю назви кількох планет.

Earth / ɜːθ / – Земля, назва нашої планети. І так як це унікальний об’єкт, який існує в однині, слово Earth завжди вживається з the. Вимова можна прослухати тут https://www.ldoceonline.com/dictionary/earth

наприклад: 

The Earth is green and blue. – Земля зелена і блакитна.

We live on the Earth . – Ми живемо на Землі. 

Sun / sʌn – сан / – Сонце, великий яскравий небесний об’єкт, який дає нам світло і тепло, і навколо якого крутиться Земля. Ну або по-науковому це зірка, навколо якої обертаються інші космічні об’єкти: планети, супутники, комети і т.п. Sun, так само як і Earth, – єдине в своєму роді, тому теж употрребляется з the.

наприклад:

The Sun gives us heat and light. – Сонце дає нам тепло і світло.    

The Earth moves around the Sun . – Земля рухається навколо Сонця.

Hemisphere / heməsfɪə – хемесфіе / – півкуля, тобто половина Землі над або під Екватором. Hemi з грецького означає “половина”, sphere – сфера, тобто така фігура, яка має форму м’яча. 

наприклад:

Animals from the northern hemisphere are different from those of the southern hemisphere. – Тварини з північної півкулі відрізняються від тварин з південної півкулі.

Do you know any countries that are located both in the northern and southern hemispheres ? – Ти знаєш якісь країни, які розташовані і в північному , і в південній півкулях?

Equinox / iːkwənɒks – ікуенокс / – рівнодення. Походить від латинського aequus (рівний) + nox (ніч), тобто рівна ніч (і день).

наприклад:

There are two equinoxes – spring and autumn. – Існує два рівнодення – весняне й осіннє.

After the spring equinox days become longer than nights. – Після весняного рівнодення дні стають довшими ночей.

Ну і заодно пропоную подивитися назву планет. Ми їх не згадували в сьогоднішньої теми, але до космосу вони точно мають відношення, та й цікаво це 😉

Mercury / mɜːkjəri – мёкьері / – Меркурій, найближча планета до Сонця. До речі, ви, напевно, знаєте, що планети були названі в честь богів. Так, Меркурій у римській міфології був покровителем торговцям і носив крилаті сандалі, що дозволяло йому з блискавичною швидкістю пересуватися по небу. Ну а планета Меркурій давно відома як найшвидша планета, тобто у неї найвища швидкість обертання навколо Сонця.

Venus / viːnəs – вінес / – Венера, друга планета від Сонця. Своїм красивим рівним світлом вона нагадує богиню краси і любові.

Mars / mɑːz – маз / – Марс, четверта планета від Сонця, вона має червоний колір і розташовується ближче інших планет до Землі. Червоний – колір крові і жорстокості, що асоціюється з однойменною богом війни у римлян.

Jupiter / dʒuːpɪtə – джупіте / – Юпітер, п’ята планета від Сонця, найбільша в Сонячній системі. А давньоримський бог Юпітер – головний серед всіх тодішніх богів.

Saturn / sætən – сетен / – Сатурн, шоста планета від Сонця, оточена великими кільцями. Сатурн – бог землеробства і батько Юпітера. Він зображувався з великим серпом, від якого і пішла асоціація з кільцями планети. 

Uranus / jʊərənəs – йуеренес / – сьома планети від Сонця. За назвою він вибивається з низки римських богів. Уран – це давньогрецький бог неба (дідусь Зевса). Хоча як планету Уран відкрили значно пізніше попередніх, вирішили дати їй назву відповідно до традиції, вибравши ім’я стародавнього бога.  

Neptune / neptjuːn – нептьюн) – Нептун, восьма планета від Сонця. Була відкрита самої останньої. Завдяки своєму синього кольору назву вона отримала на честь давньоримського бога морів і океанів.

Джерело: easyspeak.ru