Танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін – чотириразові чемпіони України, бронзові призери чемпіонату світу серед юніорів, переможці міжнародних турнірів, учасники Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.


-Максиме, з яким настроєм ваш дует розпочинає сезон?
На позитиві. Завдання у нас з Сашею прості: це перший старт, тому хочеться перевірити в «домашніх» змагальних умовах новації в наших програмах, у тому числі, в костюмах, почути думки, побажання та зауваження фахівців і на основі цього
зрозуміти, наскільки ми готові до подальших стартів.
Відомо, що ви із Сашею виступатимете з програмами минулого сезону.

В чому ж полягають новації?
Насправді, їх не так багато. Одна з найголовніших – ми змінили підтримку в довільному танці, першу, яка була досить високою. Так ось, вона була високою, а стала ще вищою, тобто ми її ускладнили. Є деякі нові хореографічні деталі, ми додали до програми й інші нюанси. Але це не глобальні зміни, глядацьке око їх може і не
зафіксувати, водночас, як нам видається, вони зробили загальну картину програм яскравішою.


-Ви згадали зміни у костюмах…
Так, у довільному танці деякої модифікації зазнав мій костюм. Нам важливо, як це буде виглядати під час змагального прокату і так само важлива реакція на ці зміни фахівців, глядачів.


-Вам вистачило часу, щоб напрацювати всі ці новації та набути до кубкового турніру оптимальної спортивної форми?
Цілком вистачило. Програми катаємо давно й наразі перебуваємо у хорошій спортивній формі для даного періоду часу. Власне, у чому для нас сенс кубкових змагань? Щоб повернутися в змагальне русло, відчути відповідну атмосферу та перевірити психологічну готовність змагатися. Оскільки останні старти були ще в січні, коли ми із Сашею виступали на чемпіонаті Європи, то психологічна складова наразі дуже важлива. А фізично ми абсолютно готові. І ми, і вся наша харківська команда (в кубкових змаганнях беруть участь загалом 5 танцювальних дуетів з Харкова – авт.).


-Що плануєте на міжнародному рівні у цьому складному сезоні?
Життя показує, що нині «не працюють» жодні плани. Разом з Галиною
Володимирівною (Галина Чурілова, тренер фігуристів-авт.) ми запланували три міжнародні старти. Два з них – Кубок Ніцци та Меморіал Дениса Тена уже скасовано.
Причому, повідомлення про скасування змагань в Ніцці надійшло буквально щойно, під час нашої розмови, коли я збирався вам сказати, що начебто з цим турніром все гаразд…Із запланованого залишився «Ice Star» в Мінську 22-25 жовтня. Поки що у
цього турніру найміцніші позиції. У всякому разі, приємно бачити відсутність слова «Cancelled» навпроти цих змагань в календарі ISU… У такій ситуації ми із Сашею вирішили, що немає сенсу далеко загадувати, треба просто тренуватися і бути готовими змагатися. Ось зараз сконцентрувалися на Кубку України, а далі – побачимо.


-До речі, на Кубку України ви та Саша ще й дебютуєте як тренери-
постановники…

Це так. Ми поставили програми юніорському дуету Марії Пінчук та Микиті Погорєлову. Наприклад, для ритмічного танцю обрали історію Бонні та Клайда, вони покажуть цю програму уже сьогодні. Це новий для нас досвід, тому також хотілося б максимальної відвертої розмови на цю тему з фахівцями.