Короткометражна стрічка українського фігуриста Андрія Кокури «Run Away», яка була представлена в конкурсній програмі міжнародного кінофестивалю «Молодість», привернула увагу провідних кінокритиків. Один з них – Сергій Ксаверов висловив свою думку щодо фільму в огляді, розміщеному на сайті «Лівий берег»

https://lb.ua/culture/2020/09/01/464975_abetka_novogo_ukrainskogo_kino.html

Кінокритик пише: «Цей дуже цікавий фільм створено командою українських фігуристів. 17-річний Андрій Кокура (режисура, сценарій, монтаж, головна роль) є бронзовим призером останнього чемпіонату України, а оператор Іван Шмуратко – золотим. Тобто, це кіно, зроблене у колі друзів та родини. Воно розповідає про один день та ніч двох хлопців у селі під містом, які вкрали у старшого брата одного з них автівку та поїхали кататися ланами та байдикувати. 

Перші дві третини цьому 20-хвилинному фільмі ми й бачимо це байдикування. Це кращі його хвилини, в них є документальні спонтанність та природність. Проблеми починаються, коли фільму доведеться все ж таки про щось розповісти, а двом акторам оформити якийсь конфлікт у фільмі. От тоді Run Away починає виглядати як портал у підсвідоме його авторів. Чим мав бути цей фільм, сказати майже неможливо. Скоріш за все – достатньо конвенційною за задумом історією дорослішання підлітків, які відтягують зустріч з реальністю та нарешті змушені її прийняти. Багато в чому фільм так і залишився неоформленим кавалком інтенцій, що були реалізовані досить наївно та у доволі неможливу конструкцію. 

Тим не менш, Run Away – дуже цікавий. З нього можна видобути найпростіше, чого вимагає наративне кіно: розуміння, що тут коїться. Run Away не може дати зрозуміти чому це коїться та що це може означати – як багато аматорських фільмів, він стає чимось на кшталт фільмів Робера Брессона з його відразою до акторської гри та рафінованою естетикою, яка впливає на прочитання його фільмів. Ця зустріч між тим, що на загал вважається «дуже поганим аматорським кіно» та «витворами кіномистецтва від геніїв», зустрічається не так вже й рідко. Різницю між ними іноді пояснюють тим, що автори «витворів кіномистецтва» технічно компетентні, щоб показати саме те, що вони хочуть, а «погане аматорське кіно» настільки невдало копіює жанрові тропи свого часу, що ми отримуємо фільми, які можна розуміти як завгодно. Аргумент «технічної компетенції», щоправда, розтрощили англійські кіноструктуралісти ще у 70-х роках. До того ж, режисер Андрій Кокура скаже, скоріш за все, що саме це й хотів зняти. Тому підходити до Run Away та якось оцінювати можна лише з історично-порівняльним методом. Й тоді, напевно, він виглядає наївним та аматорським фільмом. Але дає багато».

Нагадаємо, Андрій Кокура – срібний призер чемпіонату України з фігурного катання серед юніорів, бронзовий призер чемпіонату України серед дорослих у чоловічому одиночному катанні. Увійшов до ТОП-10 фігуристів на зимових юнацьких Олімпійських іграх-2020 та зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2019. Тренує спортсмена чемпіон Європи Дмитро Дмитренко.

Крім фігурного катання, Андрій Кокура захоплюється кіно. «Run Away» – його дебютна короткометражна стрічка, яка була відібрана до програми Національного конкурсу 49-го міжнародного кінофестивалю «Молодість», що проходив у Києві 22-30 серпня.