Всеукраїнські змагання з фігурного катання серед спортсменів та аматорів «Кyiv open 2017» добігли кінця і визначили усіх своїх чемпіонів. Але не лише традиційним підсумком запам’ятаються старти,у яких взяли участь понад 300 фігуристів різного віку з усієї України. Вони відкрили нові таланти,подарували учасникам та глядачам святковий настрій,яскраві враження від виступів і ще раз продемонстрували,що фігурне катання – це особливий та прекрасний світ, який може зробити своїм кожен бажаючий,незважаючи на вік та професію.

«Ми доклали максимум зусиль до того, щоб і діти, і дорослі відчули особливу, позитивну атмосферу, що панувала на змаганнях. Гадаю, нам вдалося перетворити цей спортивний захід у справжнє свято, якого так потребують у нинішній, непростий для нашої країни час усі українці. Це розуміли і до цього прагнули ми усі – організатори, тренери, фігуристи, батьки, тому результат виправдав усі сподівання. Рекордна кількість учасників, їхні яскраві виступи були найкращим підтвердження цього. Успішне проведення  змагань спортсменів та аматорів в Україні спонукає до розширення їх рамок. Тому плануємо у найближчому майбутньому запрошувати до участі у них і представників інших країн. Дуже хотілося б, щоб фігуристи-аматори з усього світу приїжджали в Україну, як нещодавно приїжджали численні гості на Євробачення. Впевнена, вони із задоволенням виступлять на київському льоду, а заодно побачать, скільки у нашій країні талановитих фігуристів», – сказала в інтерв’ю нашому сайту член Організаційного комітету чемпіонату Ольга Куровська.

Тим часом останній день змагань був насичений цікавими виступами фігуристів різного віку в усіх заявлених категоріях(результати розміщено на офіційному сайті Української федерації фігурного катання на ковзанах). Серед тих,хто привернув особливу увагу глядачів, – 59-річна Олена Шумаріна,котра власним прикладом довела,що фігурне катання може стати близьким та доступним кожному. Фігуристка вийшла на лід в образі Солохи під музику з фільму «Ніч перед Різдвом» і підкорила цілим арсеналом елементів,які чудово виконала під час прокату.

«Я займаюся фігурним катанням шість років. Це було моєю дитячою мрією,але життя так склалося,що реалізувати її раніше не було можливості. Такий шанс з’явився лише після 50-ти,але я його не впустила і тепер дуже щаслива,що виходжу на лід», –  сказала нашому сайту Олена Шумаріна.

-Але ж певні навички катання у Вас все ж були?

-Ну,якщо брати до уваги те,що у 5 років я була Снігурочкою на ковзанах,то так… Свого часу я «захворіла» фігурним катанням,коли випадково побачила фото фігуристки у журналі «Турист». Після цього  поставила собі за мету – обов’язково вийти на лід.

-Як часто Ви тренуєтеся?

-Тричі на тиждень я приїжджаю на ковзанку на тренування, а якщо маю час,то і вчетверте можу вийти, уже самостійно,без тренера,щоб відпрацювати ті чи інші елементи. Те,що без постійної роботи на льоду не буде прогресу,я засвоїла добре. А про вік навіть не згадую,він мене не турбує. З власного досвіду можу сказати:перешкодою для занять може бути не кількість прожитих років, а лише небажання працювати над собою. От мені треба було схуднути для деяких елементів,я для цього по 50 разів стрибала через скакалку. Безмежно вдячна своїм тренерам – Тетяні Сосненко та Вадиму Родзевичу за те,чому вони мене навчили.

-Пані Олено,які елементи Ви уже освоїли?

-Я вивчила низку стрибків – перекидний,сальхов,тулуп…У мене у програмі є каскад, два обертання,доріжка кроків. Я завжди стараюся якнайкраще виконувати усі елементи,гадаю,що й образ Солохи мені вдалося передати.

-У яких змаганнях Ви виступали раніше?

-Я брала участь у стартах,що відбувалися у Вінниці,Одесі,Дніпрі,Харкові…А от у Києві виступаю вперше,хоч сама киянка. Зазначу,що разом з тренерами ми щороку  підбираємо нові образи: я була і лисицею Алісою, і Пронею Прокопівною з фільму «За двома зайцями», і ковбоєм, і циганкою….Дуже подобається виступати під музику моєї юності – «Не говорите мне прощай», «Эти глаза напротив» тощо.

– Як ставиться до вашого захоплення родина?

-Спокійно.

Чи є Вас кумири у фігурному катанні?

-Я захоплююся Єлизаветою Туктамишевою,її легкою,вільною манерою катання,високими стрибками. Мені дуже подобається наш Віктор Петренко. Та й поряд зі мною – чудова фігуристка,мій тренер Тетяна Сосненко.

– Хто Ви за професією?

-Я архітектор,довго працювала у цій сфері. Закінчила також курси малювання та розробила методичну програму з розвитку дітей,починаючи з 3-х років. Працюю за нею у дитячих клубах. Досягнуто уже хороших результатів. Причому, аналогів таким методикам у світі немає. А фігурне катання – це моя любов і моє захоплення на все життя,яке допомагає мені у всьому.

Людмила Власюк, Ірина Мельниченко.