На зимових юнацьких Олімпійських іграх змагання з фігурного катання розпочнуть спортивні пари. Серед учасників, які вийдуть на лід завтра, 10 січня, українці Софія Нестерова та Артем Даренський.

 «Олімпіада – це мрія кожного спортсмена. І тепер ми на крок ближче до цієї мрії. Так, поки що це Юнацькі ігри. Але сподіваємося вони дадуть нам необхідний досвід і поштовх для досягнення нашої головної мети», – цитує наших фігуристів прес-служба  Національного олімпійського комітету України.

У розміщеному на офіційному сайті НОК повідомленні зазначається:

«Процес становлення спортивного тандему Нестерової і Даренського припав на непростий пубертатний період, до того ж не обійшлося без травм. Проте усі ці складнощі будуть подолані, впевнений В’ячеслав Ткаченко, який зараз працює з Софією і Артемом. Адже його підопічні «талановиті і працьовиті», як каже він. Ось і цього сезону вони поставили перед собою амбітну мету, продовжуючи виступати серед юніорів, дебютувати на дорослому рівні. «Ми свідомо йшли на цей крок і були морально готові до того, що буде складно» – наголошує Даренський. «Доводиться постійно змінювати програми, – додає Нестерова. – Перелаштовуватися з одних елементів на інші. Адже контент, який ми катаємо на юніорських стартах і на дорослих турнірах, дещо відрізняється. Але з іншого боку, це нас тільки загартовує і дає нам певний запас сил, коли ми змагаємося з однолітками».

Відзначимо, що фігуристи готують для суперників і суддів такий серйозний аргумент, як паралельний потрійний фліп – стрибок, який навіть серед еліти виконують лічені пари. Щодо творчої складової, то вражати публіку українці планують короткою програмою на іспанські мотиви і довільною під музику Джеймса Хорнера з кінофільму «Хоробре серце».

Вихованці дніпропетровської школи фігурного катання обіцяють зробити усе, щоб показати свій максимальний результат у Лозанні, а після цього гідно представити Україну вже на дорослому чемпіонаті Європи, який відбудеться 20-26 січня в австрійському місті Грац. Техмінімум, необхідний для виступу там, вони вже виконали».