Відкритий чемпіонат Херсонської області з фігурного катання «Херсонська весна» став помітною подією нинішнього непростого сезону в Україні. Змагання, які проводилися серед спортивних та аматорських категорій, дозволили оцінити та проаналізувати рівень підготовки, передусім, юних спортсменів – учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Своїми думками щодо їх підсумків з сайтом УФФК поділилася головний суддя чемпіонату, тренер з фігурного катання херсонської дитячо-юнацької спортивної школи зимових видів спорту Тетяна Назарова.

«Якщо говорити про перші висновки, то ми зайвий раз переконалися, наскільки згубною для підготовки юних фігуристів стала ситуація, що склалася у цьому сезоні через поширення коронавірусу. «Рваний» карантинний графік виявився надто важким для дітей – то був лід, то не було його, то тренуємося, то скасовуємо заняття… Наслідки цих подій відчуватимемо ще довго», – сказала Тетяна Назарова.

-Тетяно Юріївно, скільки учасників і з яких регіонів приймав цього року Херсон?

-Загалом, разом з аматорами, у стартах взяли участь понад 90 фігуристів з Вінниці, Дніпра, Києва, Кременчука, Одеси та Херсона. Школи були представлені одеською СДЮСШОР та нашою, херсонською. Причому, одесити планували приїхати більшим складом, але там повноцінний навчально-тренувальний процес, як, зрештою, і у всіх, був буквально зірваний обмежувальними заходами. До речі, для того, щоб ряд учасників з інших регіонів встигли підготуватися, ми навіть пішли на те, щоб перенести терміни змагань – з 9 на 15 травня.

-Якою ви побачили загальну картину готовності вихованців шкіл попри труднощі, через які вони пройшли?

– В своїх оцінках ми не можемо ігнорувати неповноцінну підготовку. Діти швидко ростуть і кожний день простою позначається на їхньому катанні, вони втрачають форму. Тому я би сказала так: юні спортсмени старалися і це вже досить важливо. Дуже сподіваємося, що літо принесе спортсменам хоч якусь стабільність і вони зможуть тренуватися згідно зі своїми планами.

-Водночас навіть проблемний сезон не завадив херсонській ДЮСШ успішно реалізувати програму набору дітей.

-Дійсно, цьогоріч ми набрали як ніколи багато дітей. Школа активно працює у цьому напрямі, тому й маємо непогані результати. Поки що ми не вийшли на спортивний рівень, але є на кого звернути увагу, є перспективні фігуристи. Тобто картина вимальовується обнадійлива. На «Херсонській весні» ми ввели саме для наших вихованців категорію «Новачки» по елементах, оскільки не було можливості всіх охопити програмами. Тобто 21 дитина просто здавала заліки з елементів. А загалом на цих стартах було представлено 60 вихованців херсонської ДЮСШ.

Чи планується зробити «Херсонську весну» традиційною?

-Ми проводимо ці змагання, щоб діти змогли пройти своєрідне тестування, показали свої навички, щоб присвоїти їм розряди. Тому наступного року думаємо організувати два турніри в сезоні – десь у 20-х числах вересня та на початку травня. Крім того, раніше Херсон приймав один з етапів Всеукраїнських змагань юних фігуристів і наразі  хотілося б відродити цю традицію.