Провідна українська спортивна пара з Дніпра Софія Голіченко/Артем Даренський продовжує підготовку до чемпіонату України з фігурного катання попри прикрість, що сталася з партнеркою під час тренувального прокату програми. Софія серйозно травмувала ногу і учні Лілії Батутіної навіть мусили відмовитися від участі в міжнародному турнірі в Дортмунді (пізніше було вирішено,що українська команда не братиме участі в цих стартах-авт.).

 «Ми якраз приїхали з Києва, де виступали в кубкових змаганнях, і відразу розпочали підготовку до Дортмунда. Оскільки для того, щоб набрати техмінімум, елементи мають бути складнішими, то саме на цьому й акцентували. На жаль, під час прокату Соня невдало приземлилася з викиду. Вірніше, сам викид був хорошим, але спортсменка не винесла вчасно ліву ногу і стався вивих правої, опорної. Вочевидь, Соні просто ще не вистачило досвіду, щоб все зробити правильно», – розповіла Лілія Батутіна в інтерв’ю сайту УФФК.

-Як ці обставини вплинули на подальшу підготовку вашої пари?

-Два тижні Соня сиділа вдома, потім потроху стала тренуватися, але, звісно, повноцінно це робити можливості не було. Нині вже більше працюємо, поновлюємо елементи до чемпіонату України. Про складні поки що не йдеться, пробуємо лише полегшений варіант. До викидів справа ще не дійшла. Соня почала з невеликого ходу подвійні, намагається виконувати потрійний сальхов, проте травма дається взнаки. Тренуємо підйоми, обертання, тодеси  – все, крім стрибкової частини, яку ми поки що обмежили. Ймовірно, що потрійні до чемпіонату не підготуємо…Хоча час ще є (чемпіонат України запланований на 17-20 грудня – авт.), але робити потрійні викиди на ногу, яка була травмована, це зайвий ризик.

-Якою є загалом технічна база програм Софії та Артема?

-Ми ускладнили все, що могли. Всі три підйоми у нас четвертого рівня, але один з них  будемо міняти на реверс-ласо, тобто на найскладніший. Підкрут плануємо потрійний.  Потрійний сальхов спортсмени роблять паралельно, до травми партнерки він був стабільний. Реалізовувати ці та ряд інших намірів будемо, мабуть, уже в наступному сезоні. Зазначу також, що якщо Артем добре стрибає всі потрійні, то у Соні є певні проблеми з тулупом. Тому  ми вирішили поки що так: потрійний сальхов та подвійні фліп, тулуп, тулуп, що, до речі, вони виконують впевнено.

-Ліліє Олександрівно, які наразі у вас умови тренувань, чи вистачає льоду?

– Ми маємо дві години льоду. Звичайно, хотілося б більше, але можливості такої немає, тому і так добре. Умови досить комфортні. З нами катаються ще п’ятеро одиночників, але пара – в пріоритеті, нам поступаються, взагалі проблем немає.

-Міжнародні турніри зараз в дефіциті і фігуристи буквально «ловлять» ті, які ще залишаються в календарі.  Ви щось запланували для своїх учнів на цьому рівні?

-До чемпіонату України – ні. В цей період є тільки турнір в Мінську (11-13 грудня), а ми до нього ще не будемо готові. Щодо ж подальших міжнародних змагань, то у них такі туманні перспективи, що наразі немає сенсу говорити про планування. 

-Софія та Артем лише нещодавно стали в пару. Ви вже можете назвати їх командою?

-Гадаю, так. Оскільки ми поки що стрибати особливо не можем, то посилено працюємо над другою оцінкою і вже досягли певного успіху. Зараз пара виглядає набагато краще, ніж в Києві на Кубку України. Там ще все було сировате, були помітні недоліки в хореографії. Нині ж Соня та Артем практично щодня займаються з хореографом в залі та на льоду. Результатами цієї роботи вони мене порадували, хоча зазвичай це зробити непросто…Програми стали цікавішими і вже помітно, що на льоду – не два спортсмени, а саме пара