Про підготовку спортивної пари Софії Голіченко та Артема Даренського можна було б сказати, що все йде за планом, якби не одна обставина – для тренувань спортсмени  змушені були переїхати з рідного Дніпра до Києва.

Про те, чому так сталося, а також про програми на наступний сезон, ступінь їх готовності та першу реакцію спортивного дуету на ідею нової короткої розповіла тренер фігуристів Лілія Батутіна.

«Ми мусили продовжити підготовку в Києві, оскільки на ковзанці на житловому масиві Червоний камінь в Дніпрі, де ми зазвичай тренуємося, сталася технічна поломка. Щоб врятувати ситуацію, лід потрібно було терміново розморозити. Довелося шукати вихід…Спочатку ми тиждень покаталися в Кривому Розі, а потім вже переїхали до Києва на Льодову арену», – сказала Лілія Батутіна.

-Ліліє Олександрівно, який у вас нині об’єм тренувань, чи вистачає льоду?

– Ми маємо два льодових тренування плюс ЗФП. Загалом виходить по дві години фізпідготовки та льодової. Цього наразі достатньо, хоча в Дніпрі, можливо, буде трохи більше льоду. Ми дуже вдячні за надану можливість тренуватися на Шалетт, інакше могли б потрапити у безвихідь.

-Ви змінили обидві програми до нового сезону?

-Ні, лише коротку. Ідея цього разу була моєю. Я запропонувала тему з фільму Віма Вендерса «Піна». Ми взяли звідти три музичних фрагменти, скомпонували і у нас вийшла темпова, динамічна, змістовна коротка композиція. Тут, у Києві, ми її вже досить добре відпрацювали. З хореографією допомогла Ірина Чубарець, також попросили  Олексія Олійника подивитися «оком танцюриста», щоб все було чітко і правильно з кроками. В принципі, програма вже готова.

Як її сприйняли ваші учні?

– Соні відразу сподобалася музика. А от Артем спочатку поставився прохолодно. Я  сказала: давайте розпочнемо ставити і подивимося, як піде. Якщо буде некомфортно, у нас є час все змінити. Я була впевнена, що варто почати постановку і вона зацікавить обох спортсменів. Так і сталося. З самого початку роботи все пішло настільки легко і просто, що тепер немає жодних проблем – програма подобається і Артему, і Соні.

-Довільна програма (музика з кінофільму «Люди в чорному») залишається без змін?

-Не зовсім. Ми її удосконалили, зробили дещо складнішою в плані постановки, деяких парних зв’язок, хореографії. Порядок елементів також трохи змінився – в бік ускладнення. Торік з огляду на те, що Соня мало каталася в парі, було ризиковано відразу вчити складні підйоми. Тому спортсмени виконували лише один підйом четвертого рівня. Цьогоріч ми маємо їх три, причому, один з них – reverse lasso – найскладніший у парному катанні. Наразі відпрацьовуємо ці та інші елементи.

Коли повертаєтеся до Дніпра?

– Нам пообіцяли, що лід буде з 1 серпня. На цю дату й орієнтуємося. 

Людмила Власюк.