Чемпіонат України з фігурного катання серед юніорів,який вчора завершився на «Льодовій арені»у Києві назвав усіх своїх переможців. Нагадаємо,що ними стали в одиночному катанні юнаків та дівчат відповідно Ян Ткаліч з Дніпра і Софія Нестерова з Києва, у спортивних танцях на льоду Дарина Попова/Володимир Бєліков з Харкова, у парному катанні – Анастасія Смирнова/Артем Даренський з Дніпра.

Крім визначення найсильніших, ці змагання виконали ще одне завдання. За їх результатами було сформовано персональний склад команди,яка презентуватиме Україну на чемпіонаті світу у цій віковій категорії,що відбудеться менш,ніж за два тижні у Тайбеї. За рішенням Президії Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК), учасниками ЧС-2017 стали: одиночники Ярослав Паніот та Анастасія Гожва,а також танцювальний дует Попова/Бєліков.

З проханням роз`яснити дане рішення Президії УФФК ми звернулися до старшого тренера збірної України Марини Амірханової.

-Марино Олегівно,прокоментуйте,будь-ласка,той факт,що на ЧС вирушають,зокрема,в одиночному катанні,не переможці,а срібний та бронзовий призери чемпіонату України?

-Такі рішення мають прецеденти і вони завжди диктуються реаліями,що складаються у тому чи іншому виді фігурного катання. У нашому випадку,як я розумію, найчастіше лунає питання: чому Паніот,а не Ткаліч? Зазначу, що перш,ніж прийняти остаточне рішення, Президія ретельно проаналізувала результати виступу цих двох фігуристів не лише на чемпіонаті України,але й у решті змагань сезону: Паніота – на етапах Гран прі у Франції та Німеччині,Ткаліча – на етапі Гран прі в Таллінні та Європейському олімпійському фестивалі в Ерзурумі. Особлива увага зверталася на компоненти. Ми отримали таку картину. Різниця між оцінками у Паніота в середньому «шістки», у Ткаліча – «четвірки». Щодо елементів. Немає сумніву, що останнім часом Ян помітно виріс і стартує все краще і краще. Але якість у нього ще кульгає,виконання досить «брудне». На двох названих міжнародних турнірах усі елементи,крім одного, були у фігуриста зі знаком «мінус». Водночас у Паніота вони з «плюсами»,якщо,звісно, він їх не зривав. Наприклад, (на етапах Гран прі) у Франції Ярослав за підсумками короткої програми посів перше місце, у Дрездені – третє. У Яна,повторю, попри його прогрес, показники поки що значно нижчі.

Виходячи з цього,можна при вдалому варіанті розраховувати на те,що Паніот потрапить на ЧС у Тайбеї до «десятки» і привезе для України два місця на наступний сезон – для того ж Яна та ще когось з тих,хто підростає. Та й сам Ткаліч,здається, розуміє,як важливо чисто кататися і якісно виконувати елементи.

Паніот,як відомо, приїжджав на чемпіонат України з США,де він мешкає і тренується. Де він готуватиметься до ЧС,чи не зашкодить підготовці те,що за короткий термін спортсмен мусить змінити три континенти?

-До початку чемпіонату світу Паніот залишиться в Україні, під «опікою» наших тренерів Галини Кухар та Антона Ковалевського. Бо справді фізично важко так часто змінювати континенти. Тим більше,як він сам сказав,українська система підготовки йому ближча. З новим тренером Ярослава у США – Таммі Гембл ми ще не встигли поспілкуватися,оскільки він щойно став з нею працювати,але знаємо,що вона буде на змаганнях у Тайбеї.

У змаганнях дівчат на ЧС виступить Анастасія Гожва. Нещодавно вона здобула для України срібну медаль на олімпійському фестивалі в Ерзурумі,але на ЧУ поступилася зовсім юним суперницям…

-В одиночному катанні дівчат ситуація абсолютно прозора і зрозуміла. Суперниці Анастасії Гожви на чемпіонаті України Соня Нестерова та Настя Архіпова – надзвичайно талановиті фігуристки,але за віком ще не можуть брати участь у чемпіонаті світу. Крім того, лише у Гожви є техмінімум,необхідний для виступів на ЧС. Щодо її третього місця на національному чемпіонаті зазначу,що після фестивалю Настя тривалий час не тренувалася через травму коліна. Скажу більше, з цієї причини її участь у змаганнях у Києві була «під питанням»,але фігуристка сама наполягла на тому,щоб вийти на лід. Звісно, травма позначилася на її катанні. Хоча в обох програмах,незважаючи на помилки, її є за що похвалити.

Ще одне «проблемне» питання – щодо спортивних пар. Виходить,що, маючи квоту на два дуети,Україна зовсім не буде представлена на ЧС у цій дисципліні?

-На жаль,проблеми в українському парному катанні нікуди не поділися. Наша найкраща пара Рената Оганесян/Марк Бардей переживає складний період (партнерша проходить курс лікування через виявлені проблеми у серцево-судинній системі-авт.). Але приємна новина у тому,що спортсмени уже тренуються. Іншої пари,яка за віком могла б стартувати на ЧС, у нас просто немає.

Дуже шкода,що парне катання розвивається в України слабо: практично лише у Дніпрі,де з фігуристами працює Лілія Батутіна.

Ірина Мельниченко, Людмила Власюк.