На чемпіонаті Європи-2017 в Остраві українські фігуристи продемонстрували потенціал, достатній для того, щоб добре виглядати на змаганнях високого рівня і сподіватися на успішні виступи у майбутньому. На цьому наголосила старший тренер збірної України з фігурного катання Марина Амірханова, коментуючи на прохання нашого сайту результати українських спортсменів, показані на чемпіонаті континенту.

«Усі наші фігуристи гідно виглядали на льоду Острави. Вони впоралися зі своїми завданнями і тепер рухаються далі – попереду чемпіонат світу, під час підготовки до якого буде посилено роботу над проблемними аспектами, виявленими у ході виступів на чемпіонаті Європи», – сказала Марина Амірханова. 

Той факт, що український дует Олександра Назарова/Максим Нікітін здійснив свого роду прорив у спортивних танцях на льоду, увійшовши до групи найсильніших на континенті(9-е місце, 154, 65 балів), старший тренер охарактеризувала як найприємнішу подію для вітчизняного фігурного катання за останні роки. 

«Безсумнівно, це успіх, але я би не називала його сюрпризом, оскільки щороку ми спостерігаємо прогрес у катанні Саші та Максима. Зараз вони працюють з досвідченим тренером(Ігорем Шпільбандом-авт. ), у них цікаві програми, постановки, тому, гадаю, результати цього дуету зростатимуть й надалі», – висловила впевненість фахівець. 

Вона зазначила, що танцюристи однаково добре виконали на чемпіонаті Європи як коротку, так і довільну програми, причому, за її словами, у них з`явився свій стиль. «Дуже важливо, що фігуристи уже мають власний стиль, свою манеру виконання… Також кращим стало ковзання, хоча до нього й раніше не було претензій», – уточнила Марина Амірханова. 

Щодо виступу у чоловічому одиночному катанні Івана Павлова, котрий посів на ЧЄ 14-е місце(202, 87 балів), старший тренер заявила, що їй особисто дуже сподобалося виконання учнем Дмитра Шкідченка короткої програми. 

«Це був найкращий прокат короткої програми, який я бачила у Івана! Чудово впорався з усіма заявленими елементами. Зрештою, у довільній, попри деякі помарки, він теж виглядав непогано, але, на мій погляд, фігуристу потрібно розібратися з компонентами. В обох програмах друга оцінка була дещо низькою. Це прикро ще й тому, що Іван здатен на більше – він артистичний, у нього є харизма… Ну і, звичайно, конче необхідний стрибок у чотири оберти, без нього нема чого й розраховувати на потрапляння у «десятку», – переконана Марина Амірханова. 

Оцінюючи результати виступу в Остраві ще однієї представниці України – одиночниці Анни Хниченкової (21-е місце, 136, 57 балів), старший тренер збірної заявила, що була здивована суддівськими оцінками фігуристки, оскільки, на її думку, учениця В`ячеслава Ткаченка виглядала у своїх програмах непогано. 

«Знаєте, я декілька разів переглядала її (Анни) виступ…У короткій програмі, так, вона припустилася помилки при виконанні потрійного фліпа, але стрибок був докручений, високий. Не розумію, чому такі низькі оцінки? У неї також складний каскад 3-3, високий подвійний аксель… Але знову ж таки – компоненти, гнітюче низькі оцінки. Тут потрібно аналізувати причини. Я вбачаю, що не вистачає виразності, може, потрібно додати швидкості. Водночас не можна не помічати прогрес цієї фігуристки. У Анни кращим стало катання, а програми цьогоріч набагато цікавіші, ніж торік. Проте, повторю, потрібна наполеглива робота над компонентами», – підсумувала Марина Амірханова.