Марина Володимирівна Климова (рід. 28 червня 1966 , Свердловськ ) – фігуристка , виступала в спортивних танцях на льоду в парі з Сергієм Пономаренко . Олімпійська чемпіонка 1992 року , срібний призер Олімпійських ігор 1988 року бронзовий призер Олімпіади-84 . 3-разова чемпіонка світу (1989, 1990, 1992), 4-разова чемпіонка Європи (1989-1992). Заслужений майстер спорту СРСР (1988).

Сергій Владиленович Пономаренко ( 6 жовтня 1960 , Балхаш , Карагандинська область , КССР ) – радянський фігурист . Виступав в спортивних танцях на льоду в парі з Мариною Климової . Олімпійський чемпіон 1992 року , срібний призер Олімпійських ігор 1988 року , бронзовий призер Олімпіади-84 . 3-кратний чемпіон світу (1989, 1990, 1992), 4-кратний чемпіон Європи (1989-92). Заслужений майстер спорту СРСР (1988). З Т. Дурасова дворазовий ( одна тисяча дев’ятсот сімдесят вісім і 1979 роки) Чемпіон світу серед юніорів.

Одним з перших великих змагань для них стала Зимова Спартакіада народів СРСР тисяча дев’ятсот сімдесят вісім в Свердловську , де пара зайняла 3-е місце серед юніорів [1] . До 1991 року пара Климова – Пономаренко під керівництвом тренера Наталії Дубової виступала в підкреслено класичному стилі, домігшись виняткової краси і легкості рухів. З 1989 року, Ставши світовими лідерами, Климова та Пономаренко прагнули знайти нові форми і стиль катання в зв’язку з появою пари Дюшенна і новими віяннями в танцях на льоду, але їх беззмінний тренер Наталія Дубова була категорично проти. Творчі розбіжності з тренером привели до розриву їх стосунків в 1991 році . Новий тренер пари Тетяна Тарасова різко змінила стиль на який увійшов в моду в той час авангард, з незвичайними оригінальними хореографією і костюмами.

На дорослих змаганнях дебютували в 1983 році і на чемпіонаті Європи зайняли 4 місце. Уже в наступному сезоні пара Климова-Пономаренко виграють бронзові медалі на Олімпіаді в Сараєво і на чемпіонаті Європи в Будапешті . У 1986 році тренер фігуристів Наталія Дубова поставила для пари золотий вальс, що став явищем в фігурному катанні. Програма розроблялася саме під пару Климова-Пономаренко, які ідеально володіли коником вже на початку дорослого кар’єри. Сьогодні золотий вальс став обов’язковим видом програми в танцях на льоду. З 1985 по 1988 рік дует твердо № 2 на міжнародній арені, слідом за іншої радянської парою Бестемьянова- Букін . На всіх найважливіших змаганнях цього періоду вони виграють срібні медалі. Винятком став чемпіонат СРСР в Дніпропетровську в 1985 році , де два провідних світових дуету помінялися місцями. Всього ж пара Климова-Пономаренко завойовує чотири золота на чемпіонатах країни ( одна тисяча дев’ятсот вісімдесят п’ять , 1986 , 1989 , 1990 ).

Після олімпійського сезону-1988 пара Бестемьянова – Букін залишає аматорський спорт і Климова-Пономаренко стають беззаперечними світовими лідерами і першим номером в найсильнішої збірної СРСР з фігурного катання. Однак, основну конкуренцію їм складають не вітчизняні дуети, а французька пара Ізабель і Поля Дюшенна з їх інноваційним катанням. На відміну від класичного катання радянських (потім російських) пар, французи дуже яскраво заявили про себе в 1988 роціавангардним катанням, зробивши справжню революцію в самому консервативному вигляді фігурного катання. Незважаючи на лідерство російської пари і їх досконалість в технічному плані, в артистизм і оригінальність катання французи починають перевершувати пару Климова-Пономаренко. У 1991 році пара Ізабель і Поль Дюшенна виграє золото на чемпіонаті світу в Мюнхені , відтіснивши дует Климова-Пономаренко на другу позицію. Новий тренер російського дуету Тетяна Тарасова вирішує кардинально змінити стиль катання підопічних, наблизивши їх до оригінальності французького дуету Дюшенна. Укупі з відточеною технікою та новими танцювальними мотивами дует Климова-Пономаренко тріумфально повернули собі лідерство в 1992 році, Вигравши всі найважливіші турніри, в тому числі Олімпійські ігри в Альбервілі . На Олімпіаді суперництво з французами досягло свого апогею. Ізабель і Поль Дюшенна вважалися фаворитами на рідній землі після торішнього золота чемпіонату світу. Четверо суддів витягали на золото французів, п’ятеро віддавали перевагу російському дуету[ Джерело не вказано 463 дня ] . Змагання так і закінчилися з рахунком 5-4 на користь Климової і Пономаренко і вони стали олімпійськими чемпіонами. Бронза дісталася ще одній російській парі Усова – Жулин .

Про найбільшому олімпійському успіху пари Климова-Пономаренко видатний тренер Тетяна Тарасова говорила наступне [2] :

… Перемога на Олімпіаді Климової і Пономаренко – сама унікальна перемога в танцях. Тому що танцювальні пари ніколи не піднімалися знову на верхню сходинку п’єдесталу, як тільки зійдуть з першого місця. Таких прикладів в історії танців не зафіксовано. А вони не тільки піднялися, піднялися над усіма на багато років, я б сказала, на все життя. Вони настільки творчі люди, що не втратили інтерес до самооновлення, до тренувань, до всього нового, до музики, до занять, до мистецтва, що зазвичай у професіоналів, які досягли вершини, майже не зустрічаєш. …
Після феєричного сезону 1992 року Климова-Пономаренко пішли в професійний спорт.