У Білій Церкві завершився другий етап Всеукраїнських змагань юних фігуристів, юнаків та дівчат, в якому взяли участь понад 250 спортсменів з десяти міст України. Старший тренер відділення фігурного катання білоцерківської дитячо-юнацької спортивної школи, одна з організаторів етапу Марія Булах прокоментувала його підсумки, а також поділилася спостереженнями щодо рівня підготовки юних учасників та розкрила «секрети» успішної організації змагань. 

– Маріє, які висновки ви зробили після проведення заходу – як організатор і як тренер?

– Кожні змагання, які ми проводимо, є предметом ретельного аналізу після їх завершення. Проте вже зараз, гарячим слідом, можу сказати, що старти пройшли на належному рівні, а їх організація була ефективною. Ми намагалися створити таку атмосферу, щоб комфортно почувалися всі – учасники, тренери, судді, батьки юних фігуристів. Вважаю, що нам вдалося цього досягти. Слова подяки, які ми постійно чули на свою адресу, і є найголовнішим висновком.

– Мабуть, непросто було в умовах карантинних обмежень придумувати креативні підходи до організації змагань…

– Тут рецепт простий – треба, щоб було бажання це робити і тоді все вийде. У нас є вдалі рішення та напрацювання, які ми реалізуємо з року в рік. Наприклад, купуємо подарунки всім учасникам, незалежно від того, які місця вони посіли. Я переконана, що кожна дитина має отримати своєрідний приз за те, що працювала, тренувалася, готувалася до змагань. Неодноразово пересвідчувалася, наскільки це їх мотивує. Наразі жодний учасник з порожніми руками від нас не поїхав…Серед  цьогорічних свіжих ідей  – організація якісної трансляції змагань. Багатьом вона сподобалася, я досі отримую схвальні відгуки. Також у нас було ретельно продумане оформлення ковзанки, зокрема, зони kiss and cry. Коли мене питають, чи залучаємо ми спонсорські кошти для цього, я відповідаю: ні, ми використовуємо виключно стартові внески. 

– Як ви оцінюєте підготовку учасників, їхній технічний рівень? 

– Я побачила, що чимало дітей прогресує, розвивається, вдосконалює своє катання. Вбачаю у цьому прямий зв’язок з тим, що дуже виросли в професійному плані українські тренери – вони навчаються, цікавляться новаціями і втілюють їх, вникають у суддівські нюанси. Крім того, я би відзначила, що в українському фігурному катанні  стала сильнішою конкуренція. Водночас, якщо говорити про те, що хтось особливо запам’ятався яскравим виступом, то, скажу відверто, на нашому етапі таких не було і цьому є об’єктивні причини. Через ситуацію з ковідом та всілякі обмеження діти важко входять у форму.  Це наприкінці сезону чітко бачиш, хто вирізняється своїм катанням. А зараз начебто і є лідери, але вони продовжують вчити елементи, щось може не вийти і ось він уже втратив перші позиції. Я все це бачу по своїх учнях. І все ж навіть при такому розкладі не можу не  відзначити, наприклад, хлопців з наймолодшої вікової групи, а з дівчат мені подобається Мілана Синявскіте з Києва, Любов Жолобова. Обидві з потрійними стрибками, приємно, що вони конкурують. 

Дуже сподіваюся, що для всіх учасників етапу цей сезон принесе, нарешті, стабільність і вони в подальшому порадують нас своїми успіхами та хорошим катанням.