Один з найпрестижніших всеукраїнських турнірів з фігурного катання «Yuriev open-2019»,  який відбувся у Білій Церкві, цьогоріч взяв «нову висоту» – кількість його учасників сягнула 375! Неймовірне досягнення зумовив не лише сплеск популярності фігурного катання в Україні, що констатують нині фахівці, але й професійний та креативний підхід до організації стартів. Не випадково юні фігуристи з усієї України щороку з нетерпінням очікують виходу на білоцерківський лід.

Змагання «Yuriev open» – особистий проект тренера Марії Булах, який вона успішно реалізовує уже четвертий рік поспіль. Про перебіг останніх баталій, про їх учасників, основні завдання турніру, організаційні «фішки» та плани на майбутнє фахівець розповіла нашому сайту.

БУЛАХ 1

-Маріє, чи була для вас несподіванкою така велика кількість бажаючих взяти участь у стартах?

-Скажу більше, я пережила шок! Адже спочатку взагалі було заявлено понад 400 учасників, а вже потім, як зазвичай буває, це число дещо зменшилося – хтось не зміг приїхати через хворобу, хтось з інших причин…Загалом на лід вийшло 375 учасників з 15 регіонів України, а також з міста Тирасполь(Молдова). Дуже приємно, що учасники, тренери, батьки юних фігуристів позитивно оцінили самі змагання та їх організацію. Та й у попередні роки, я не чула жодної претензії щодо цього питання. Так само, як і під час проведення у Білій Церкві третього етапу Всеукраїнських змагань юних фігуристів в грудні минулого року – тоді голова суддівської колегії УФФК Юрій Балков констатував, що організацією всі залишилися задоволеними. Мабуть, це тому, що ми докладаємо максимум зусиль, щоб створити комфортні умови учасникам і дрібниць у цьому для нас немає. Наприклад, на «Yuriev open» ми на роздягальнях вказуємо назву міста, щоб не було так, що діти чи тренери бродять і шукають «своїх». Це дуже зручно, адже по табличці легко знайти команду свого міста.

-Кажуть, у вас є навіть свої «фішки»…

Так і я дуже тим пишаюся. Зокрема, на змаганнях, у тому числі й «Yuriev open», я всім призерам дарую квіти. Ну, знаєте, як це роблять на Олімпійських іграх, такі невеличкі вишукані букетики. Ми щороку використовуємо різні квіти, наразі це були маленькі трояндочки, такий собі міні-букет,перев`язаний  яскравою стрічкою.

БУЛАХ 2

-Яким ви бачите основне завдання турніру?

– Не буду зайвий раз говорити про популяризацію фігурного катання – це вказано у положенні «Yuriev open». Для мене ж на першому плані – діти. Тобто завдання полягає в тому, щоб, змагаючись та прагнучи до удосконалення свого катання, вони відчули  ще й красу нашого виду спорту. Тому, щоб юні фігуристи залишалися на позитивній хвилі, ми придумали ще й подарунки для них, у тому числі й для тих, хто посів невисокі місця. Я переконана, що малюків треба стимулювати, щоб у неї не зникло бажання працювати далі, та й батьки мають бачити, що їхніх дітей цінують. Даруємо різні іграшки, причому,

ручної роботи – у нас є майстриня, яка їх шиє, як то кажуть, «з душею».Наразі ми використали мотиви Великодня, пошили зайчика з корзинкою.

Ще одна мета проведення «Yuriev open»  – щоб усі бачили і знали про те, що в Білій Церкві є хороша стандартна ковзанка, де можна організовувати як аматорські, так і офіційні турніри УФФК.

-Але в «Yuriev open» виступають не лише діти. Наскільки активно беруть участь у змаганнях аматори?

– Знаєте, перший рік я не наважилася їх запросити. Але останні два-три роки у нас постійно виступає група аматорів. Це жінки від 18 до 54 років, а також один чоловік. Всі вони великі молодці у тому сенсі, що ламають стереотипи й попри все займаються улюбленою справою.

-Якщо повернутися до молодшого покоління, хто вас здивував в категорії «спортсмени»?

– Взагалі, найбільше дивують і вражають малюки. А стосовно юних спортсменів, то всі намагалися показати себе з найкращого боку, продемонструвати все, що вони вміють і чого навчилися за останній рік. Досить високий технічний рівень показала Катя Кононенко з Києва, яку тренує Олена Міготіна. Катя з ДЮСШ «Лідер». Ця «чудо-дівчинка», 2009 року народження, вже стрибає потрійний сальхов та потрійний тулуп. Решта дітей також дуже старалася і нічого страшного, що не у всіх все вийшло. Я з тих тренерів, які вважають, що на все свій час, і якщо поки що елемент «не піддається», не потрібно впадати у відчай. Ось у мене є учениця, ми два роки вчили аксель у два з половиною оберти і паралельно – потрійні сальхов та тулуп. І от на першому ж тренуванні після змагань вона стрибнула потрійний сальхов.БУЛАХ 3

-Маріє, чи плануєте змінити формат змагань, зважаючи на їх зростаючу популярність та масштаби?

-Ми справді думаємо про певне переформатування. Наприклад, хотілося б проводити не один, а два старти – на початку та наприкінці сезону. Щоправда, при умові, що буде місце в календарі і не будуть порушені інтереси організаторів інших змагань. Справа в тому, що чимало батьків юних фігуристів просять нас про це, оскільки у квітні не всі бажаючі можуть приїхати до нас, адже після завершення сезону діти все ж втомлюються. Але зараз це лише на стадії планування. Твердо обіцяти можна одне: у наступному сезоні «Yuriev open»  буде таким самим цікавим,несподіваним і позитивним.

Результати змагань розміщено на офіційному сайті Української федерації фігурного катання на ковзанах. З ними можна ознайомитися за посиланням https://ufsf.com.ua/protolkol/SEZON_2018-2019/BTS_20_04_2019/index.htm