Один з провідних українських танцювальних дуетів Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров у нинішньому сезоні виступив у трьох юніорських турнірах, останній з яких – Кубок Хелловін став для них «золотим». Про те, як складається для учнів Марії Тумановської-Чайки цей сезон, які ще старти їх очікують, як вони хотіли б завершити юніорський період спортивної кар’єри, а також про свої враження від зйомок в художньому фільмі фігуристи розповіли нашому сайту.

– Ви розпочали сезон з етапів юніорського Гран прі в Ризі, де були п’ятими та Загребі, де посіли сьоме місце. Після цього порадували перемогою на турнірі Halloween Cup в Будапешті. Як оцінюєте свої виступи?

Кіріл. Якщо говорити про етапи Гран прі, то, звісно, ми незадоволені результатами. Суперництво було важким, багато  дуетів помітно додали у катанні, та все ж у нас були шанси виступити краще. На жаль, ми їх не використали…Що завадило? Припустилися низки помилок як на першому для нас етапі Гран прі, в Ризі, так і на наступному, хорватському. Були помарки на деяких елементах, зокрема, твіззлах. Може, вони й незначні, але погано те, що корінь цих проблем, на мою думку, у наших головах.

Марія. Так, ці дрібні помилки просто доводять до розпачу!

-Які, наприклад?

Марія. Кататися потрібно так, щоб у суперників не було шансів тебе обійти. Ми ж то у твіззлах недопрацювали, то десь спіткнулися, то кі-пойнт недоробили, то емоцій не вистачило…

Як думаєте позбутися цих прикростей?

Кіріл. Просто треба на тренуваннях не випускати з уваги жодної деталі, більше працювати над різними елементами, емоційністю, швидкістю, має бути більше прокатів. Тоді ці проблеми зникуть самі по собі.

-Але на Halloween Cup ви виглядали впевнено, особливо в ритмічному танці – виконали його просто чудово.

Марія. Знаєте, попри те, що це все-таки не етап Гран прі, виступати в Будапешті було непросто. Ми не всім задоволені, хоча й перемогли. Справді, ритм-танець був вдалим – у нас все вийшло і з елементами, і в емоційному плані….

Кіріл. Все одно могли ще краще проїхати, запас був, ми це відчували.

Марія. Але в довільному танці такої віддачі не вийшло, хоча дуже хотілося відкатати програму за максимумом, викластися в ній. Може, одна з причин у тому, що ми виступали останніми і лід уже був не найкращий?

Кіріл. Нам говорили, що ми фаворити цього турніру, тому дуже  хотілося підтвердити ці прогнози і виступити так, щоб не було сумнівів, що ми є кращими. Ми досить сильно відчували свою відповідальність.

-Водночас ваш довільний танець (на музику Сен-Санса) отримав схвальні відгуки багатьох фахівців.Чи не змінилося після  змагальних прокатів ваше бачення та сприйняття програми?

Марія. Думаю,що ці три старти допомогли нам ще більше розкрити образи танцю, додати емоцій…

Кіріл. Загалом, ми притримуємося завдань, які ставить перед нами наш тренер та постановник Марія Миколаївна (Тумановська-Чайка).

-Наскільки важливий сюжет в танцях на льоду?

Марія. Дуже важливий. Глядачі мають розуміти, які образи ми втілюємо, що хочемо сказати, які думки донести до них. Це одна з найважливіших цілей, яких ми з Кірілом хочемо досягти.

Кіріл. В усіх танцювальних дисциплінах, не лише у танцях на льоду,  зараз модно чітко вибудовувати сюжет, причому, не бездумно-простий, а з філософським підтекстом, який змушує замислитись.

-Чи є у нинішній довільній програмі ваші, «авторські», елементи?

Кіріл. В минулому сезоні у нас був оригінальний шпагат, а цього разу ми придумали цікаві хореографічні елементи. Також у нас є «свої» обертання, щоправда, виконуємо їх давно, але досі я не бачив, щоб хтось їх робив з такої позиції, як робимо ми.

-Попереду ще більша частина сезону. В яких змаганнях братимете участь?

Кіріл. Найближчий міжнародний старт – Кубок Босфора в Стамбулі наприкінці листопада. А потім, уже на початку наступного року, чемпіонат України серед юніорів, де хотілося б вибороти «путівку» на юніорський чемпіонат світу в Таллінні, адже в наступному сезоні ми вже виступатимемо в категорії сеньйорів.

-Останнє запитання – не зовсім «спортивне». Незабаром відбудеться прем’єра художнього фільму-фентезі «Тільки диво», в якому ви взяли участь. Як сприймаєте свій дебют в кіно?

Марія. Це було просто чудово! Ми дуже раді, що знялися в кінострічці та попрацювали разом з професійними акторами –  такого досвіду в нас ще не було. Ми з Кірілом грали звичайних людей, містян, які у різдвяну ніч прийшли на ковзанку, розташовану на центральній площі міста, покататися, потанцювати. Найцікавіше було те, що кататися потрібно було на ставку, де лід не рівний, до чого звикли фігуристи, а ребристий. Єдиною «технікою» для підтримання його у належному стані були відра з водою. Крім того, спочатку планувалося, що виступати будемо в ковзанах старої конструкції, із закрученими лезами. Але, зрештою, зупинилися на своїх ковзанах,звичних.

Кіріл. Зйомки проходили в Буковелі і залишили по-справжньому яскраві враження. Ми танцювали вальс так¸ як це робили в ХУ11 столітті. На льоду було чотири пари, крім нас, виступали також Каріна Кальян та Нікіта Сосненко, Еліс Рогатнік та Єгор Баршак, Марія та Михайло Носовицькі. Виявилося, що це досить складно –

всім разом станцювати, але з нами була наш тренер – Марія Миколаївна і ми впоралися, причому, з одного дубля. Тепер чекаємо на прем’єру, дуже цікаво, як це виглядає на великому екрані…