Чемпіонат світу з фігурного катання на ковзанах в японському місті Сайтама ще не розпочався, але льодову арену, де проходитимуть змагання, уже відвідала велика кількість глядачів. Поки що це – місцеві жителі, які цілими родинами приходять на тренування фігуристів, проте організатори кажуть,що зазвичай під час стартів такого рангу на трибуни намагається потрапити «вся Японія». Крім того, на чемпіонат прибуває велика кількість уболівальників з інших країн, зокрема,є туристи і з України.

Такий глядацький бум з боку японців викликаний надзвичайною популярністю фігурного катання у цій країні. Напередодні офіційного старту ЧС-2019, шанси Юдзуру Ханю, Шоми Уно, Ріки Кіхіри обговорюють в Сайтамі так само активно, як українці це роблять, наприклад, стосовно футболу. Не кажучи про те, що бігборди із зображенням того ж Ханю розміщено по всьому місту.

Тим часом, як повідомили представники Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), для участі в цьогорічному чемпіонаті світу заявлено 167 фігуристів з 43 країн-членів ISU. З них 35 чоловіків, 40 жінок, 19 спортивних пар та 27 танцювальних дуетів. На лід вийдуть, зокрема, олімпійські чемпіони Аліна Загітова (Росія), Юдзуру Ханю (Японія), чинні чемпіони світу Нетан Чен (США) та Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон (Франція).

Українська команда виступить у Сайтамі в складі одиночника Івана Шмуратка та танцювального дуету Олександра Назарова/Максим Нікітін.Причому, для 17-річного учня Марини Амірханової це перший чемпіонат світу серед дорослих. У цьому сезоні Шмуратко взяв участь у чемпіонаті Європи (22 місце), а нещодавно виступив у чемпіонаті світу серед юніорів, де посів 16-е місце. Танцювальний дует Назарова/Нікітін, який тренується в Парижі у Фаб`яна Бурзи та в Харкові у Галини Чурілової, вийде на лід чемпіонату світу уже вп`яте.

За словами керівника української делегації Марії Тумановської-Чайки, в Сайтамі у наших фігуристів «все йде за планом».

«Організація турніру просто чудова! Попри те, що ми прилетіли пізно вночі, нас зустріли і дочекалися, щоб акредитувати. Тренування проходять на основній арені в надзвичайно теплій атмосфері, оскільки на трибунах чимало глядачів, які активно підтримують спортсменів, аплодуючи кожному елементу», – розповіла нашому сайту Марія Тумановська-Чайка.

Першим серед українських спортсменів на лід «Сайтама Супер арени» вийде Іван Шмуратко – чоловіки виступлять з короткою програмою 21 березня. Олександра Назарова/Максим Нікітін стартують з ритмічним танцем 22 березня.

Повний розклад змагань виглядає так.

Середа,20 березня.

Парне катання.Коротка програма.

Жінки. Коротка програма.

Четвер,21 березня.

Парне катання.Довільна програма.

Чоловіки. Коротка программа.

П`ятниця,22 березня.

Спортивні танці на льоду.Ритм-танець.

Жінки.Довільна програма.

Субота,23 березня.

Спортивні танці на льоду. Довільний танець

Чоловіки.Довільна програма.