Чемпіонат світу з фігурного катання, який завершився сьогодні в японській Сайтамі показовими виступами спортсменів, не додав позитивного настрою українським уболівальникам. Виступи наших учасників були далекими від успішних – у чоловічому одиночному катанні Іван Шмуратко не подолав кваліфікаційний бар`єр, а танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін посів 20-е, останнє, місце за підсумками двох програм.

«Результати виступів, звісно, не можуть радувати, але все ж є певні об`єктивні обставини, які призвели до цього», – зазначила в коментарі нашому сайту керівник делегації України на чемпіонаті світу Марія Тумановська-Чайка.

За її словами, планувалося, що у чоловічому одиночному катанні  Україну представлятиме Ярослав Паніот, але у нього відкрилася стара травма, тому ця нелегка ноша дісталася 17-річному Івану Шмуратку.

«Так сталося, що Іван Шмуратко виступав у всіх основних змаганнях нинішнього сезону, як серед юніорів, так і  серед дорослих. Йдеться про юніорські етапи Гран прі, «дорослий» чемпіонат Європи, юніорський чемпіонат світу, а тепер і чемпіонат світу серед дорослих. Це дуже нелегко, йому доводилося готуватися у стислі терміни, тому я би не поспішала давати негативну оцінку його виступу в Сайтамі. Навпаки, вважаю, що Іван витримав це випробування, він набув досвіду і показав прогрес у своєму катанні», – заявила Марія Тумановська-Чапйка.

Щодо виступу танцюристів Олександри Назарової/ Максима Нікітіна відомий тренер та хореограф пояснила, що для цього дуету цей сезон був дуже непростим «з ряду причин». Проте, наголосила вона, на чемпіонат світу фігуристи приїхали з бажанням показати хороший результат. «Я спостерігала за їхніми (Назарової та Нікітіна) тренуваннями тут, у Сайтамі, у них все виходило і вони добре виглядали. Те, що  сталося (партрнер упав під час прокату довівльного танцю-авт.), безглузда випадковість. Вони дуже добре розпочали програму, легко ковзали і тут цей прикрий випадок…», – заявила Марія Тумановська-Чайка.

Вона пояснила, чому Україна не була представлена на ЧС-2019 у жіночому одиночому катанні та парному катанні. «Нашій одиночниці Анастасії  Гожві, на жаль, не вдалося набрати необхідний технічний мінімум, а українські спортивні пари ще надто юні, щоб цьогоріч виступати на «дорослому» світовому чемпіонаті», – сказала Марія Тумановська-Чайка.

Керівник української делегації також високо оцінила організацію чемпіонату світу в Сайтамі.

«У спортсменів не було жодних проблем, всі питання вирішувалися оперативно. Медичне забезпечення, тренування, умови на арені, лід – все було високої якості», – підсумувала Марія Тумановська-Чайка.

Нагадаємо, що чемпіонами світу-2019 з фігурного катання стали:

у парному катанні Сунь Веньцзин та Хань Цунь(Китай), у жіночому одиночному катанні Аліна Загітова (РФ), у чоловічому одиночному катанні Нейтон Чен (США), у спортивних танцях на льоду Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон(Франція).

Наступний чемпіонат світу відбудеться в Монреалі (Канада).