Президентом  Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) переобрано Михайла Макарова. За його кандидатуру проголосували  всі делегати звітно-виборної конференції організації, яка відбулася в понеділок, 20 серпня. 45-річний фахівець був безальтернативним кандидатом.  Він очолив УФФК в серпні 2016 року.

Звітуючи про  роботу впродовж двох останніх років, Михайло Макаров наголосив,  що в означений період  було чимало зроблено для нормалізації  моральної та фінансової ситуації  у Федерації. Президент нагадав, що наприкінці 2016 та у 2017 році  на долю організації випали  важкі випробування, пов’язані  з тим, що довелося розраховуватися з боргами її попереднього керівництва. «Колишнім президентом було підписано договір з Палацом спорту на оренду для проведення міжнародних змагань, але кошти в сумі 443 тис 426 грн. не були перераховані.  Цю заборгованість, щодо якої нас навіть не поінформували, мусили виплачувати ми, пройшовши через численні судові процедури, арешт банківських рахунків та інші складнощі», – уточнив Михайло Макаров.

Він подякував Міністерству молоді та спорту, Національному олімпійському комітету, спонсорам  за фінансову підтримку  і зазначив, що українські спортсмени основного складу збірної команди змогли взяти участь у всіх запланованих змаганнях  – численних міжнародних турнірах, етапах Гран прі, чемпіонатах Європи та світу, Олімпійських іграх  та показали загалом непогані результати.  Сама Федерація спільно з Мінмолодьспортом щорічно проводить три  національні чемпіонати – серед дорослих, юніорів та юнаків. Переможцям та їх тренерам, а також призерам виплачуються призові кошти. Крім того, члени збірної України  у минулому та поточному році отримали матеріальну допомогу для придбання інвентаря та підготовку до змагань. А завдяки успішним виступам українських фігуристів на юніорських  чемпіонатах світу та за клопотанням Федерації  п’ятеро з них – одиночники Ярослав Паніот, Анастасія Архіпова, Іван Павлов та спортивна пара Софія Нестерова/Артем Даренський отримали фінансовую допомогу від  ISU .

Президент УФФК також зазначив, що за звітний період , згідно зі Статутом Федерації,  створено обласні федерації фігурного катання на ковзанах – дві харківські, обласні Одеська,Полтавська, Сумська,Тернопільська,Херсонська,Київська та міська Київська.

Наприкінці виступу Михайло Макаров озвучив інформацію, яку всі чекали, – щодо ініційованого Федерацією та ним самим будівництва у Києві великого Льодового палацу спорту в партнерстві з відомою канадською компанією BEHLEN Engineering, що споруджує спортивні об’єкти у всьому світі.

« Буквально місяць тому Кабінет Міністрів України  надав проекту  пріоритетного статусу. Очікуємо на підтримку також Верховної Ради й сподіваємося, що в бюджеті на 2019 будуть передбачені кошти на будівництво льодової арени», – сказав президент Федерації, зазначивши, що йдеться про «чудовий льодовий дім для фігуристів площею 40 тис. кв.м., де вони зможуть реалізовувати свої таланти».

Про свою роботу прозвітували також представники керівних органів УФФК.

Ганна Турчинова, голова Опікунської ради: «Ми реалізували цілий ряд заходів, спрямованих на популяризацію фігурного катання в Україні. Один із наймасштабніших проектів – участь Федерації у зйомках фільму-фентезі «Тільки диво», прем’єра якого відбудеться  1 січня 2019 року. У фільмі взяли участь чотири пари наших фігуристів, хореографом-постановником була Марія Тумановська- Чайка.  У титрах фільму (показ запланований також у США,Канаді та деяких європейських країнах-авт.) буде присутній логотип української Федерації.  Крім того, розроблено телепроект цікавого льодового шоу, але, на жаль, вітчизняні телеканали поки що виявляють інертність.

Зазначу також, що ми створили накопичувальний фонд з метою допомоги спортсменам, тренерам, суддям у разі, якщо вони раптом потраплять у скрутне становище.  У планах – продовжувати роботу з пошуку спонсорів – це найважча робота. Хочу подякувати «Укргазбанку», який забезпечив підготовку танцювального дуету Олександра Назарова/Максим Нікітін у США».

ТУРЧИНОВА КОНФ

Даніль Амірханов, віце-президент УФФК: «Склад національної збірної команди України з фігурного катання  наразі налічує 32 спортсмена. З них 10 – в основному складі та по 11 в кандидатах та в резерві. У штатній збірній команді – 9 спортсменів. Одним з критеріїв для формування кількісного складу  національної збірної є число спортсменів, які брали участь  у чемпіонатах світу  відповідної вікової групи. Також враховується категорія виду спорту. На жаль, за результатами виступів наших фігуристів на останніх зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані, чемпіонатах світу та Європи ми з першої категорії опустилися до третьої, що суттєво вплинуло на кількісний склад збірної команди. Відтак – і на суму коштів для фінансування календарного плану  2019 року.

За формулою  щодо розподілу бюджетних коштів  та потреби календарного плану з фігурного катання  було виділено у 2016 році 3 млн 800 тис гривень, у 2017 році – 3 млн 500 тис гривень та за олімпійською програмою – 3 млн 300 тис гривень. На 2018 рік на календар фігурного катання Міністерством молоді та спорту виділено  6 млн 388 тис гривень. Станом на 31 липня до кінця поточного року залишилося  3 млн 700 тис гривень. Ці кошти передбачені  на забезпечення участі провідних спортсменів у навчально-тренувальних зборах,  змаганнях  серій Гран прі (дорослі та юніори) та «Челленджер», чемпіонату України серед юнаків у листопаді та чемпіонату України (серед дорослих – авт.) в грудні 2018 року.

АМИРХАНОВ КОНФ

 Юрій Балков, голова суддівської колегії: «Ми проводимо велику роботу, яка, може й не дуже помітна, але це чимала кількість змагань. Зокрема, 6-7 етапів дитячих змагань, чемпіонати України, Кубок України,  різні чемпіонати областей, регіонів, любительські турніри… Усі змагання були забезпечені суддями, комп’ютерними бригадами, результати завжди оперативно розміщувалися на офіційному сайті УФФК. У нас наразі є шість суддів міжнародної категорії, включаючи суддів ISU, шість спеціалістів. Завжди на  всіх змаганнях обов’язково присутні судді вищої категорії, які роблять аналіз і вчать молодих суддів. У цьому році ми прогнозуємо великі проблеми, пов’язані з впровадженням нової системи суддівства. Намагаємося їх вирішувати, зокрема, було проведено відповідний семінар, який відвідали багато спортсменів, тренерів, суддів.  Будемо продовжувати такі навчання на кожному турнірі».

БАЛКОВ КОНФ

Марина Амірханова,  голова тренерської ради: «За останні два роки ми пройшли важкий шлях. І все ж українські спортсмени постійно брали участь  в міжнародних турнірах, серіях Гран прі, «Челленджер», чемпіонатах світу та Європи.  Ці заходи були частково профінансовані Федерацією попри те, що вона змушена була виплачувати борги. Хочу відзначити успішні виступи наших фігуристів упродовж двох років. Це перемога на Універсіаді  танцювального дуету Олександра Назарова/Максим Нікітін та 9-е місце, яке вони посіли на чемпіонаті Європи-2017, срібна медаль Івана Шмуратка на Зимових юнацьких олімпійських іграх-2016,  друге місце Анастасії Гожви на Європейському юнацькому фестивалі. На двох останніх  чемпіонатах світу серед юніорів  українці Ярослав Паніот  та Іван Павлов увійшли до «десятки» найкращих спортсменів….

Щодо роботи тренерської ради також зазначу, що регулярно, після всіх  відбіркових  змагань, проводилися засідання  і комплектувалися збірні  команди для участі у чемпіонатах Європи та світу. Щорічно, згідно з рейтингами, формувався склад учасників Гран прі.  Крім того, Федерація  проводить багатоетапні  змагання юних фігуристів з фінальною частиною.  У кожному з етапів беруть участь 200-300 спортсменів з багатьох міст України, що свідчить  про розширення географії фігурного катання.

Не можна обійти увагою і той факт, що Федерація неодноразово за зверненням  тренерської ради надавала матеріальну допомогу провідним спортсменам. Так, було виділено кошти для підготовки в США Назарової та Нікітіна, купувався спортивний інвентар,коли виникала у цьому екстрена необхідність».

АМИРХАНОВА КОНФ

На звітно-виборній конференції було також проведено  вибори  керівних органів УФФК.

Віце-президентами обрано Даніля Амірханова, Ганну Турчинову та Віктора Петренка; Генеральним секретарем – Анастасію Макарову; Головою тренерської ради – Марину Амірханову,  Головою  суддівської колегії – Юрія Балкова.  Конференція затвердила кандидатуру Анни Хниченкової  на посаду голови Комісії атлетів. Було затверджено також звіт Ревізійної комісії, з яким виступив її голова Олександр Тумановський.

Водночас, конференція  прийняла рішення про створення робочої групи для опрацювання  у 15-денний термін змін до Статуту УФФК,  які будуть прийняті на позачерговій конференції в грудні 2018 року. До складу групи увійшли Даніль Амріханов, Людмила Михайловська,Ольга Петрова та Юрій Балков. 

У зв’язку з цим делегати проголосували за продовження повноважень нинішнього складу Президії УФФК до позачергової конференції.