Найстаріша міжнародна спортивна федерація – Міжнародний союз ковзанярів (ISU) відзначає у ці дні своє 125-річчя.

Історія організації,яка поєднала у собі управління трьома видами спорту – фігурним катанням, ковзанярським спортом та шорт-треком розпочалася у Нідерландах у 1892 році,після того,як розвиток означених видів спорту,особливо фігурного катання,почав набувати небувалого розмаху. В усьому світі проводилися змагання,які потребували створення центру їх організації та  встановлення єдиних правил і нормативів. Ці функції й взяв на новостворений ISU.

Перший чемпіонат світу з фігурного катання під своєю егідою Союз провів у 1896 у Санкт-Петербурзі. Цікаво, що у цих стартах, як і у дев’яти наступних,змагалися лише чоловіки-одиночники. Жінки отримали можливість вийти на лід у 1906 році(виняток було зроблено для британки Медж Сайєрс,якій у 1901 році дозволили взяти участь у чоловічих змаганнях), спортивні пари – у 1908 році, а медалі чемпіонату світу у спортивних танцях на льоду стали розігруватися лише з 1952 року.

Нині ISU – це потужна світова спортивна організація,яка об’єднує 93 національні федерації з ковзанярських видів спорту. Мету своєї діяльності вона декларує як подальший розвиток та популяризацію видів спорту,які до неї входять, «на основі дружби та взаємоповаги». Для цього фахівцями розроблено відповідну програму,яка успішно реалізовується. Вона передбачає,зокрема, підтримання ініціатив національних федерації-членів ISU, допомогу молодим талановитим спортсменам тощо. Також ISU виступає організатором понад 50 спортивних подій щосезону.

Вищим органом між конгресами є Рада ISU. Саме вона визначає політику Союзу, зокрема,контролює фінансові питання, виносить постанови щодо допуску або призупинення членства, розглядає апеляції за рішеннями технічних комітетів та посадових осіб ISU,координує діяльність різних ланок організації.

Міжнародний союз ковзанярів очолювало загалом 11 президентів. Нині його очільником є  Ян Дайкема,якого було обрано у 2016 році.

З нагоди 125-річчя у штаб-квартирі ISU у Лозанні(Швейцарія) відбулися урочисті заходи. У них взяла участь також один з керівників Української федерації фігурного катання на ковзанах Ганна Турчинова.