Окрім чемпіонатів Європи в Остраві та світу у Хельсінкі на українських фігуристів у нинішньому передолімпійському сезоні очікує ще й такий важливий старт як зимова Універсіада-2017. Ці змагання, що традиційно проводяться кожні два роки, відбудуться 29 січня – 8 лютого в Алмати.

Хто ж з фігуристів презентуватиме Україну на цьогорічних Всесвітніх студентських іграх? Рішенням Президії Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) наша країна буде представлена у столиці Казахстану у двох дисциплінах: чоловічому одиночному катанні та спортивних танцях на льоду. 

Як розповіла нашому сайту член Президії УФФК Людмила Михайловська, на арені Льодового палацу Алмати у змаганнях чоловіків-одиночників виступлять Іван Павлов (тренер Дмитро Шкідченко) та Владислав Піхович (тренер Ірина Лук`яненко), а у змаганнях танцювальних дуетів – Олександра Назарова/Максим Нікітін (тренер Ігор Шпільбанд) та Валерія Гайструк/Олексій Олійник (тренер Марія Тумановська-Чайка). Слід зазначити, що пара Гайструк/Олійник не змогла виступити на грудневому чемпіонаті України через травму руки партнерші. Проте наразі процес лікування йде успішно, а до стартів Універсіади ще досить часу, щоб спортсмени змогли відновити форму.

Нагадаємо, що українські майстри фігурного катання неодноразово здобували на Всесвітніх студентських іграх медалі різного ґатунку у всіх дисциплінах, крім чоловічого одиночного катання. Найбільше нагород «привозили» з Універсіад різних років танцювальні дуети. Так, «золото» у польському Закопане у 2001 році вибороли Олена Грушина/Руслан Гончаров. Через два роки у Тарвізіо(Італія) срібними призерами стали Марина Козлова/Сергій Баранов, а у 2005 році в Інсбруці(Австрія) здобули «срібло» Юлія Головіна/Олег Войко. Бронзові медалі Універсіад мають Алла Бекназарова/Володимир Зуєв – (Харбін,КНР,2009 р). та Надія Фроленкова/Михайло Касало – (Ерзурум,Туреччина,2011 р.). 

Найуспішнішими для українських фігуристів були студентські ігри-2005.Крім зазначеного танцювального дуету, з Інсбруку повернулися зі срібними нагородами також одиночниця Галина Маняченко та спортивна пара Тетяна Волосожар/Станіслав Морозов. Останні повторили цей успіх і у 2007 році у Турині(Італія).