Грандіозна льодова споруда – Мінськ-арена повністю готова до старту найголовнішого європейського турніру з фігурного катання – чемпіонату Європи. Це зауважують практично всі спортсмени, які прибули до столиці Білорусі і провели тут перші тренування. Якісним льодом та комфортними умовами задоволені й українські фігуристи. Одиночники Анастасія Гожва та Іван Шмуратко, танцювальний дует Дар`я Попова/Володимир Бєліков відзначили чудовий лід, але, природньо, на тренуваннях були зосереджені на елементах своїх програм. Першою з них уже завтра стартує 17-річна Анастасія Гожва, яка покаже в короткій програмі композицію Please у виконанні Елайджі Боссенброка. Її стартовий номер – другий.

Сьогодні на тренуванні учениця Марини Амірханової ретельно відпрацьовувала, передусім, стрибкову частину свого виступу, зокрема, каскад  потрійний фліп+подвійний тулуп, потрійний тулуп…

«Я дуже рада, що можу знову зануритися в змагальну атмосферу, мені цього так не вистачало! (Гожва через травму тривалий час не виступала-авт.) Ступінь своєї готовності до стартів оцінюю як непоганий. Зі стрибками на тренуванні я добре справлялася, сподіваюся, у мене все вийде і під час прокату», – сказала фігуристка в інтерв`ю нашому сайту. 

До речі, навіть на тренуванні нашу фігуристку активно підтримували уболівальники, які розгорнули на трибуні український прапор. Але найбільше глядачів зібралося поспостерігати за тим, як наносять останні штрихи до своїх програм «зірки» європейського фігурного катання – олімпійська чемпіонка росіянка Аліна Загітова, бронзовий призер Олімпіади Хав`єр Фернандес, срібні призери Олімпійських ігор французька танцювальна пара Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон, переможці двох останніх чемпіонатів континенту в парному катанні росіяни Євгенія Тарасова/Володимир Морозов. Всі означені фігуристи є чинними чемпіонами Європи й налаштовані в Мінську захистити свої титули. Причому, Фернандес, для якого нинішній чемпіонат Європи уже 13-й за ліком, намагатиметься здобути «золото» ЧЄ усьоме, а Пападакіс/Сізерон – уп`яте.

НАСТЯ ГОЖВА 1

Загалом, як повідомили в Оргкомітеті ЧЄ-2019, для участі в змаганнях заявлено 145 фігуристів з 34 країн-членів Міжнародної спілки ковзанярів (ISU)– 37 чоловіків, 36 жінок, 11  спортивних пар та 25 танцювальних дуетів. Церемонія відкриття чемпіонату відбудеться завтра,23 січня. А висвітлювати хід боротьби будуть майже 400 представників ЗМІ.