Ключові аспекти боротьби з допінгом у спорті, антидопінгові правила, процедури тестувань та отримання дозволів на терапевтичне використання препаратів, заборонений список стали основними темами освітнього семінару для українських фігуристів, тренерів та суддів, який проведено на «Льодовій арені» у Києві.

Голова Медичної комісії Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК) Рубен Амбарцумов та запрошений ним фахівець Національного антидопінгового центру (НАДЦ)України – начальник організаційного відділу Ольга Ющенко висвітлили безліч актуальних питань зазначеної тематики. Зокрема, Ольга Ющенко детально роз’яснила учасникам заходу, серед яких було чимало юних фігуристів, саме поняття «допінг». Вона поінформувала про десять правил, зазначивши, що порушення одного або більше з них визначається як допінг. Кожне з цих правил було ретельно проаналізовано для присутніх.

У ході семінару фахівець НАДЦ застерегла спортсменів від «безвідповідального використання» будь-яких медичних, харчових, інших препаратів та закликала дотримуватися обережності під час вживання харчових добавок. «Перед прийняттям будь-якого лікарського засобу чи харчової добавки ви маєте обов’язково звіритися зі Списком заборонених речовин та методів, який публікується на сайті ВАДА та проконсультуватися з лікарем»,- наголосила Ольга Ющенко.

ЮЩЕНКО

Вона також звернула особливу увагу на необхідність своєчасного надання спортсменом інформації про своє місцезнаходження, якщо він внесений до реєстрованого пулу тестування, і поінформувала, як це треба зробити.  

Учасники семінару дізналися багато нового та корисного про власне допінг-контроль. Ольга Ющенко та Рубен Амбарцумов розповіли про кожний з його одинадцяти етапів і дали відповідь на «вічне» питання обраних для перевірки спортсменів : «чому я?».

Під час семінару було порушено ще багато актуальних питань даної тематики, спортсмени та тренери активно обговорювали їх з фахівцями.

Як зазначила після закінчення заходу Ольга Ющенко, цією зустріччю НАДЦ розпочав співпрацю з УФФК у сфері інформаційних та освітніх програм на постійній основі.