Вихованці одеської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з фігурного катання «Крижинка», серед яких немало медалістів міжнародних та всеукраїнських змагань, відновили тренування відразу на двох льодових майданчиках.

«Ми відкрилися, як і належить, 1 червня, коли було введено у дію заходи з послаблення карантину та дозволено розпочати роботу спортивних шкіл. Для занять задіяно малий лід на «Крижинці», де катаються малюки, та великий лід у Палаці спорту, де тренуються спортсмени старшого віку», – розповіла нашому сайту директор СДЮШОР Наталя Тютюнник.

-Пані Наталю, як організовані заняття фігуристів у нинішніх специфічних умовах?

-Ми розробили власні правила відвідування ковзанок. У Палаці спорту на льоду перебувають не більше 15 осіб – це оптимальна кількість, враховуючи велику площу споруди. А на «Крижинці» – 10 осіб. Тренери працюють в масках та рукавичках, на вході вимірюється температура та дезинфікуються руки. Батьків всередину школи та приміщень не пускаємо, вони чекають на вулиці. Крім того, не користуємося роздягальнями. Тобто, дотримуємося всіх вимог та приписів.

-Як же фігуристи обходяться без роздягалень?

-Для малюків це не проблема, адже в Одесі зараз 30-градусна спека, а дорослим ми все ж дозволяємо за необхідності скористатися цими приміщеннями.

– На лід уже вийшли всі вікові групи?

-Так, ми вирішили пустити всіх. Інакше не можна було, адже всі вони два місяці були, так би мовити, в простої. На жаль, багато хто втратив набуті навички, а деякі з різних причин взагалі не повернулися у спорт…Прикро, що навіть сильним, досвідченим спортсменам доводиться надолужувати,передусім, у ковзанні. Звісно, вони постійно тренувалися вдома, а наш танцюрист Іван Качур, який виступає в дуеті з Єлизаветою Семеновою, став переможцем флешмобу-конкурсу #тренуйсявдомаодеса. Але ж домашні заняття  – це не те саме, що на льоду, це просто підтримка м’язів у тонусі. Між іншим, хокеїсти, які також уже вийшли на лід, зіштовхнулися з аналогічною проблемою.

Пані Наталю, чи проводитиме ви традиційний серпневий набір дітей, враховуючи ситуацію з коронавірусом?

-Обов’язково проведемо, але з якнайсуворішим дотриманням заходів протиепідемічного захисту. Наразі в СДЮШОР займається 464 дітей. Зазвичай 

ми добираємо 150. Природньо, що упродовж року будуть «відсіювання», це звичайний навчальний процес.