Невдалі виступи українських спортсменів на чемпіонаті Європи в Москві мають стати для них хорошим уроком і продемонструвати неприпустимість найменшого послаблення у тренувальному процесі.

Про це заявила старший тренер національної збірної України з фігурного катання на ковзанах Марина Амірханова у коментарі нашому сайту.

«Виступали не діти, а дорослі, відповідальні люди, які мали б усвідомлювати, що продемонстроване ними катання неприйнятне, особливо перед Олімпійськими іграми, де всі вони (крім танцювальної пари Дар’я Попова/Володимир Бєліков) виступатимуть», – сказала Марина Амірханова.

Аналізуючи результати українців на ЧЄ-2018, вона зазначила,що ніхто з них не виконав поставлених завдань.

«Ми розраховували, що увійде до «десятки» найкращих танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін, але у довільній програмі помилився партнер і спортсмени втратили свій шанс. Нагадаю, що на минулорічному чемпіонаті Європи дует був дев’ятим, нині ж він посів 11-е місце. Водночас я не сумніваюся,  що до Олімпійських ігор проблеми будуть усунуті», – висловила впевненість старший тренер.

Виступи одиночників Ярослава Паніота та Анни Хниченкової вона також охарактеризувала як незадовільні.

«Щодо Паніота навіть сказати нічого…Він просто зірвав коротку програму. Не знаю, чи було правильним рішенням включити до програми два стрибки у чотири оберти, можливо, й так, треба ж колись починати напрацьовувати їх на серйозних змаганнях. Але стрибки у Ярослава «не пішли», ось він і не потрапив до довільної програми. Так само Анна Хниченкова. Щоправда,у короткій вона боролася, але у довільній це було сумне катання і як наслідок – втрата десяти позицій у загальному заліку», – констатувала Марина Амірханова.

Причини «збою» українських фігуристів на ЧЄ фахівець вбачає у недопрацюванні самих спортсменів. «Я ніколи не стану говорити, що до невдач призвели якісь помилкові дії тренерів. Однозначно ні. Фігуристи тривалий час працюють з одними й тими ж тренерами і прекрасно виступали під їх керівництвом. Ймовірно, цього разу вони дозволили собі певне  послаблення, раптом «забувши», що перед олімпійськими стартами потрібно набирати форму, а не припускатися таких помилок, та ще й на чемпіонаті Європи. Сподіваюся,те, що сталося у Москві, буде для кожного з них «холодним душем» і спонукає до серйозних висновків», – заявила Марина Амірханова.

Відповідаючи на  запитання, які лунали у ЗМІ, про те, чи не доцільніше було відмовитися від участі у ЧЄ і зосередитися на підготовці до Олімпіади, як це зробили, наприклад, парники Альона Савченко та Бруно Массо, старший тренер збірної України зауважила, що порівняння із спортивною парою Савченко/Массо є некоректним.

«Не варто порівнювати рівень такої титулованої пари як німецька з рівнем українських фігуристів. Савченко та Массо можуть собі дозволити пропустити європейський чемпіонат, ми ж – ні. Тут багато причин, з них найголовніша полягає у тому, що нашим спортсменам потрібно набиратися досвіду,покращувати свою форму і такий майданчик як чемпіонат Європи дає чудову можливість для цього», -підсумувала Марина Амірханова.

 Людмила Власюк.