Американський фігурист Нейтон Чен вдруге поспіль став чемпіоном світу в чоловічому одиночному катанні.

На змаганнях, що завершилися сьогодні в Сайтамі(Японія), він отримав від суддів за прокат довільної програми 216.02 балів, а підсумковий результат склав 323.42 бали. Чен оновив світові рекорди, які буквально перед його виступом встановив дворазовий олімпійський чемпіон Юдзуру Ханю  (206.10 у довільній програмі та 300.97 в сумі).

Турнір чоловіків нинішнього чемпіонату був надзвичайно напружений, передусім, завдяки дуелі за чемпіонський титул Чена та Ханю. У кожного в програмі було по чотири стрибки у чотири оберти, з якими вони успішно впоралися, а Ханю отримав ще й колосальну підтримку своїх співвітчизників, які вщент заповнили «Сайтама Супер арену» . Досить сказати, що після його виступу довелося дещо затримати вихід наступного учасника, яким був Чен, оскільки лід виявився буквально вкритим квітами та іграшками. Як порахували потім журналісти, працівники арени винесли за лаштунки 15 мішків предметів, що кидали своєму кумиру уболівальники.

Проте Чен вистояв після такої психологічної атаки. Його прокат, який включав лутц, фліп та тулуп у чотири оберти, потрійний аксель, три складних каскади, один з них з тулупом у чотири оберти, був бездоганним. Ханю ж припустився лише однієї помилки – недокрутив сальхов у чотири оберти, але до цього додався ще й той факт, що після короткої програми він був третім, тому «наздогнати» Чена йому було проблематично.

«Як тільки я ступив на лід, я гостро відчув ту неймовірну енергію, яку уболівальники віддавали Юдзуру, що виступав переді мною… Я був під цим тиском, але водночас я вдячний Ханю, він робить наш спорт цікавим, конкурентноспроможним та приємним і саме він зробив мене кращим фігуристом. Для мене це велика честь  змагатися з ним», – сказав Нейтон Чен після нагородження.

Юдзуру Ханю посів друге місце, а на третьому американець Вінсент Чжоу з результатом 281.16.