Міжсезоння у фігурному катанні – пора новин, чуток та прогнозів.  Зміна партнерів,  зміна тренерів, нові обличчя, нові  програми і – ключова тема: хто з нинішніх лідерів все-таки завершає спортивну кар’єру?  Ясності у цьому питанні, яке матиме значний вплив на конфігурацію сил у новому сезоні, наразі мало.

Патрик Чан. Фото Instagram

На цей час відомо, що остаточне рішення залишити спорт  прийняв канадський фігурист  Патрік Чан. 27-річний олімпійський чемпіон Ігор у Пьончхані(у команді), триразовий чемпіон світу зробив відповідне оголошення, заявивши, що «виконав всі свої мрії і домігся всіх цілей». «Настав час для нових викликів та можливостей. Сподіваюся, що мій приклад  надихне юних фігуристів, допоможе  їм зрозуміти, що лише наполегливою роботою, самовідданістю можна досягти будь-якої мети», – цитує Чана офіційний сайт Федерації фігурного катання Канади.

Натомість імениті співвітчизники  фігуриста – олімпійські чемпіони у спортивних танцях на льоду Тесса Віртью/Скотт Мойр тримають інтригу. «Ми поверталися у  спорт  для того, щоб виграти Олімпіаду, і це завдання виконано. Поки що не можу сказати про готовність зробити офіційну заяву щодо завершення кар’єри. Потрібно трохи зачекати,  перш ніж прийняти таке рішення», – сказав Скотт Мойр в інтерв’ю ЗМІ.

У заявах решти фігуристів, котрі начебто збиралися  після Олімпіади-2018 попрощатися зі спортом, також поки що жодної конкретики. За словами бронзового призера Ігор у Пхьончхані, шестиразового чемпіона Європи іспанця  Хав’єра Фернандеса, він не має наміру в найближчий сезон завершувати кар’єру, «хіба що якусь її (кар’єри) частину,  якій я присвятив 20 років».  «Можливо,покатаюся ще пару років… Але залишатися ще на один олімпійський цикл – це недоцільно: занадто важко і довго. Я навіть не думаю, що буду виступати у всіх змаганнях в найближчі сезони. Можливо, чередуватиму з  певними проектами», – наводить слова Фернандеса Gentleman.

Дворазові бронзові призери Олімпіади-2018  у  танцях на льоду американці Майя та Алекс Шибутані  оголосили, що пропустять наступний сезон. «У даний час ми гастролюємо із «Зірками на льоду» ,плануємо створювати нові програми для шоу, в яких  будемо виступати упродовж усього наступного року…Ми неймовірно раді нашим новим проектам», – сказав Алекс Шибутані. Він не виключив можливості  повернення в аматорський спорт «у  майбутньому»,повідомляє сайт Федерації фігурного катання США.

На відміну від своїх колег, які на питання про подальшу кар’єру відповідають «і не те,що так, і не те, що ні», олімпійські чемпіони у парному катанні Альона Савченко/Бруно Масо просто зберігають мовчання.  Тренер спортивної пари Александер  Кьоніг  пояснив це тим, що над цим не думали, а відтак  рішення ще не прийнято.