14-річна київська фігуристка Анастасія Архіпова залишилася вірною собі, додавши до свого чималого активу ще одну найвищу нагороду – чемпіонату України серед юніорів. На змаганнях, що тривають на столичній Льодовій арені, вона  загалом набрала 191.02 балів і посіла перше місце.

Учениця Марини Амірханової означила свої медальні амбіції уже у короткій програмі, забезпечивши собі значну перевагу – більше,ніж у 20 балів. Сперечатися з нею у довільній уже не було кому: Софія Голіченко (Київ), яка йшла другою, не витримала нервового напруження, припустилася помилок і перемістилася на третє місце як у довільній програмі, так і у загальному заліку – 121.99. Натомість покращила свої позиції  Марина Жданович (Київ), котра з результатом 125.66 отримала срібну нагороду.

«Я дуже задоволена тим, як виступила Настя у цьому чемпіонаті. Обидві програми вона відкатала стабільно, не зірвавши жодного елементу. Але працювати ще є над чим. На наступному тижні ми вирушаємо до Польщі, де Настя виступить у міжнародному турнірі, а потім будемо аналізувати та працювати над деякими моментами. Зокрема, хотілося б додати швидкості, особливо у фіналі довільної програми, а також зробити розкутішим її початок,де спортсменка виконує складні елементи…Завжди є куди рости та удосконалюватися», – сказала нашому сайту Марина Амірханова.

У парному катанні продемонстрували явний прогрес обидві пари з Дніпра, які поділили між собою перше та друге місця. На найвищу сходинку п’єдесталу піднялися Софія Нестерова/Артем Даренський – 128.38, а Марія Сіпленко/Данило Єрмаков з результатом 96.70 вибороли срібні нагороди.

«В обох дуетів ще мало досвіду спільних виступів – Нестерова/Даренський стали у пару лише два місяці тому, а Сіпленко/Єрмаков – у вересні минулого року. Попри це я спостерігаю, як вони буквально з кожним днем додають у своєму катанні. Щодо першої пари, то, якби не травма ноги Софії, вона та Артем виглядали б на цьому чемпіонаті ще краще. Але зараз з означеної причини вони ще не можуть виконувати, зокрема,потрійний викид. Загалом ми багато працюємо над елементами, хореографією. Мене радує також, що обидві пари стали впевненіше почуватися на льоду і це відбивається на їхньому катанні», – заявила тренер спортивних дуетів Лілія Батутіна.

У цей же день вийшли на лід з короткими програмами танцювальні пари. У цьому виді боротьба розгорнулася між двома провідними юніорськими дуетами – харків’янами Дар’єю Поповою/Володимиром Бєліковим та киянами Марією Голубцовою/Кирилом Бєлобровим. Після короткого танцю з незначною перевагою лідирують учні харківського тренера Галини Чурілової  – 60.49, в учнів Марії Тумановської- Чайки – 58.69. На третьому місці йде ще одна харківська пара – Анна Чернявська/Володимир Горовой – 49.07.

«Ми виконали усі тренерські завдання і добре відкатали програму», – сказала після виступу Дар’я Попова. За словами Володимира Бєлікова, він та Дар’я ще перебувають на «емоційній хвилі» чемпіонату Європи, у якому вони вперше брали участь. «Ми намагалися перенести цей піднесений настрій і на київський лід», – додав фігурист.

У свою чергу Марія Голубцова та Кирило Бєлобров зізналися, що виконали коротку програму «на всі 100 відсотків». «Ми налаштовувалися на хороший прокат  і у нас все вийшло», – заявив Кирило Бєлобров.

З довільною програмою танцюристи виступлять завтра,26 січня. А перед ними також довільну програму покажуть юніори-одиночники. Нагадаємо, у цій дисципліні лідирує Іван Павлов (Київ).