Американський фігурист Нетан Чен виборов золоту медаль чемпіонату світу-2018 в чоловічому одиночному катанні.

На змаганнях, що завершилися сьогодні у Мілані, він упевнено виграв як коротку,так і довільну програми, повторивши в останній своє унікальне досягнення: шість стрибків у чотири оберти( лутц, два фліпа,два тулупа та сальхов).

18-річний спортсмен не був бездоганним під час прокату довільної, помилившись у каскаді 4Т+3Т та у сольному сальхові у чотири оберти, проте завершив виступ з високим результатом – 219.46, при цьому оцінка за техніку склала 127.62, а за компоненти 91.84. Також кращі у сезоні бали  Чен набрав за підсумками двох програм – 321.40.

Перевага учня Рафаеля Арутюняна над усіма суперниками на цьому чемпіонаті була вражаюча. Чен змагався на льоду практично сам з собою, оскільки усі претенденти на нагороди не витримували напруження, припускаючись під час прокатів серйозних помилок. Японець Шома Уно став срібним призером з трьома падіннями у довільній – (загальна сума 273.77), росіянин Михайло Коляда здобув «бронзу» з двома падіннями – 272.32…

«Я такий щасливий, що зміг це зробити! Моя мрія стала реальністю, це те, до чого я прагнув у своїй кар`єрі. Спасибі публіці,  була до мене доброзичливою і підтримувала»,- заявив новий чемпіон світу журналістам. 

AG8I4618

Нетан Чен є бронзовим призером Олімпійських ігор-2018 у командному заліку. Він став першим фігуристом в історії, який виконав спочатку чотири стрибки у чотири оберти( у 2016 році), а після цього з різницею в один рік п`ять та шість стрибків у чотири оберти.

У Мілані американець став другим фігуристом у світі, котрий набрав більше 320 балів за дві програми. Світовий рекорд належить Юдзуру Ханю з Японії.

Нагадаємо, український фігурист Іван Павлов,який брав участь у чемпіонаті, посів 29 місце.