Сьогодні Національний олімпійський комітет України відзначає 30-ту річницю з дня заснування. 

Як зазначається на офіційному сайті НОК, за роки незалежності України наші спортсмени вибороли на Олімпійських іграх 122 медалі, на Юнацьких Олімпійських іграх – 97 нагород, на Європейських іграх – 98 медалей.

Окрім ефективної підтримки спорту вищих досягнень, НОК веде успішну діяльність з поширення олімпійських цінностей та популяризації здорового способу життя. Саме на це спрямовані численні унікальні освітньо-спортивні проєкти. За реалізацію креативних програм НОК України був визнаний одним з найкращих Олімпійських комітетів світу.

«Олімпійський рух – це дійсно унікальне явище, яке має неймовірну силу об’єднувати людей навколо миру, дружби та розвитку. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо, що саме спорт є тим важливим чинником, який допомагає долати будь-які труднощі»,- зазначив  президент НОК України, олімпійський чемпіон Сергій Бубка.

Українську олімпійську родину привітав з ювілеєм також президент МОК Томас Бах.

«Потужне партнерство, яке ми сьогодні маємо в МОК з Україною, можливе лише завдяки важливій роботі НОК. Під великим керівництвом Сергія Бубки НОК України популяризує роль спорту в суспільстві та поширює олімпійські цінності досконалості, дружби та солідарності по всій країні»,- наголосив Томас Бах.

Довідка.

22 грудня 1990 року перша Генеральна асамблея засновників НОК ухвалила історичне рішення щодо створення Олімпійського комітету України.У вересні 1993 року НОК України був визнаний Міжнародним Олімпійським Комітетом.

Основні завдання НОК України – забезпечення участі спортсменів в Олімпійських іграх, розширення міжнародного співробітництва, популяризація масового спорту і здорового способу життя, фізичне та духовне збагачення людей.

З цією метою НОК України співпрацює з державними, громадськими та іншими організаціями. На засадах незалежності та доброї волі Національний олімпійський комітет України об’єднує 40 федерацій з олімпійських видів спорту.

НОК також має свої відділення в усіх областях України.