Двоє українських фігуристів – Анна Хниченкова у жіночому одиночному катанні та Ярослав Паніот у чоловічому одиночному катанні стартують у турнірі Nebelhorn Trophy,змагальна програма якого розпочинається 28 вересня.

Цьогорічним змаганням у німецькому Оберстдорфі додає ваги та напруги той факт,що вони є заключним етапом відбору на зимові Олімпійські ігри-2018 у Пхьончхані. Відомо, що олімпійська квота МОК для фігуристів становить 148 місць – одиночне катання,як чоловіче,так і жіноче, отримало представництво у 30 учасників, максимальна квота для спортивних танців на льоду – 24 дуети,для парного катання – 20 дуетів.

Більшість ліцензій було розіграно на чемпіонаті світу-2017 у Гельсінкі. За решту – шість у чоловічому та стільки ж у жіночому одиночному катанні, п’ять у спортивних танцях та чотири у парному катанні й розпочнеться боротьба в Оберстдорфі. Згідно з правилами, країни можуть здобути лише по одній ліцензії у кожному виді.

Як повідомляє оргкомітет турніру, у гірському селищі Оберстдорф вийдуть на лід фігуристи з 50 країн. Це 26 чоловіків, 35 жінок та по 16 спортивних і танцювальних пар. Передбачається,що конкуренція за олімпійські місця буде жорсткою у всіх дисциплінах,адже серед тих,хто на них претендує, є чемпіони світу серед юніорів, призери міжнародних турнірів. Водночас частина учасників Nebelhorn Trophy ( з країн,які уже відібралися на Олімпійські ігри) виступить у турнірі поза межами кваліфікаційного процесу. Для них участь у цих змаганнях,які входять до серії «Челленджер»,є черговим етапом підготовки до Ігор та можливістю обкатати свої програми. Зокрема,в Оберстдорфі вперше у сезоні продемонструють свої нові програми срібні призери останнього чемпіонату світу у парному катанні Альона Савченко/Бруно Массо з Німеччини, виступлять також чемпіони Європи росіяни Євгенія Тарасова/Володимир Морозов.

У четвер,28 вересня короткі програми покажуть танцюристи(початок об 11.00 за київським часом), спортивні пари (14.05) та чоловіки (18.30).

29 вересня у боротьбу вступлять жінки,які виступлять з короткою програмою(9.15),після цього – довільні програми у парному катанні(14.45) та чоловічому одиночному катанні(19.00).

30 вересня – довільні програми у спортивних танцях на льоду(10.00) та у жіночому одиночному катанні(13.25).

Нагадаємо, що Україна уже має одну олімпійську ліцензію у фігурному катанні. Її виборов успішним виступом на ЧС-2017 танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін.