Фігуристи юніорських та молодших вікових категорій розіграли звання найсильніших   на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат, який нещодавно завершився в Одесі. На льодову арену Палацу спорту вийшли понад 80 спортсменів з Білої Церкви, Дніпра, Києва, Одеси та  Харкова. Найбільше нагород здобули на одеському льоду харків’яни – вони привезли додому вісім медалей, з них дві – найвищого гатунку. Переможцями стали танцюристи Марія Пінчук/Микита Погорєлов (юніори) та Поліна Вашкевич/Давид Нгуєн (Advanced Novice). Також в спортивних танцях на льоду відзначилися одеські спортсмени, які отримали у цій дисципліні загалом шість нагород, а на найвищу сходинку п’єдесталу зійшли Аліна Тимошенко/Михайло Сандул (Intermediate Novice) та Віра Фаградова/ Олександр Капришанський (Basic Novice).

Столичні фігуристи здобули на одеських змаганнях три медалі, посівши всі призові місця в одиночному катанні юнаків. Чемпіонське звання впевнено виборов Кирило Лішенко, який уже має «золото» юніорського та «срібло» дорослого чемпіонатів України нинішнього сезону. В змаганнях дівчат святкувала перемогу Христина Галярета з Дніпра.

«Нинішній чемпіонат мав свої особливості. За календарем він повинен був відбутися в листопаді 2020 року як один з етапів відбору до зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю у Вуокатті (Фінляндія), який було заплановано на лютий 2021 року. Проте ситуація з коронавірусом змусила перенести і фестиваль, і наші змагання. Наразі остаточні дати фестивалю ще не визначені, а відтак зарано говорити і про кваліфікацію на ці змагання. Ймовірно, що питання щодо відбору вирішуватиме пізніше Президія та Тренерська рада федерації фігурного катання», – повідомила у коментарі сайту УФФК  генеральний секретар федерації, суддя ISU Анастасія Макарова.

За її словами, відтермінування відбору на престижні міжнародні старти не зробили чемпіонат в Одесі менш цікавим. Спортсмени змагалися в одиночному катанні та спортивних танцях на льоду і в кожній дисципліні, в кожній віковій групі йшла гостра боротьба за нагороди.

«Пандемія поламала тренувальні та змагальні плани багатьох учасників, це дуже  відчувалося, але практично всі намагалися показати своє краще катання і пристойний технічний рівень. Звичайно, хотілося б бачити більше багатообертових стрибків у одиночників – як юнаків, так і дівчат. Зокрема, хлопцям пора впевненіше йти на потрійний аксель та стрибки у чотири оберти, хоча можна зрозуміти і їх, адже повноцінної підготовки у цьому сезоні не вийшло ні в кого», – сказала Анастасія Макарова.

В спортивних танцях на льоду суддя ISU відзначила прогрес цілої низки дуетів.

«Ми подивилися всі категорії- від юніорів до малюків. На жаль, через наслідки травми у партнера не змогли виступити чемпіони України серед юнаків та дівчат минулого сезону одесити Ліка Бондар/Артем Коваль. Натомість порадували хорошим катанням харківські дуети, особливо юніорські. Цікаві програми показали наймолодші танцюристи – було видно, що діти стараються і у них є бажання виступати», – зазначила Анастасія Макарова.

Вона також додала, що за результатами чемпіонату буде сформовано резерв збірної України з фігурного катання.

Ознайомитися з усіма результатами чемпіонату України серед юнаків та дівчат можна а посиланням https://ufsf.com.ua/protolkol/SEZON_2020-2021/ODE_CHEMP_NOVICE_03_03/index.htm