Міжнародний турнір зі спортивних танців на льоду LuMi Dance Trophy, який за кілька днів стартує в одеському Палаці спорту, став помітною подією в світі вітчизняного та світового фігурного катання. Цьому сприяло успішне проведення дебютних змагань в лютому 2020 року. Їх ефективна організація, фаховий підхід організаторів до кожного компоненту заходу отримали позитивні оцінки учасників, суддів, тренерів.

Як наслідок, цьогоріч виявили бажання взяти участь в одеських стартах спортсмени з десяти країн  – Азербайджану, Білорусі, Бельгії, Ізраїлю, Кіпру, Нідерландів, Росії, Туреччини, Франції та України! Зокрема, на лід готуються вийти всі провідні українські танцювальні дуети, серед яких переможці та призери чемпіонату України та престижних міжнародних турнірів Олександра Назарова/Максим Нікітін, Дар’я Попова/Володимир Бєліков, Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров. В групі юніорів на лід вийдуть також найсильніші українські танцюристи – Ліка Бондар/Артем Коваль, Марія Пінчук/Микита Погорєлов, Анастасія Саммель/Олексій Щуров, Єлизавета Крапівна/Данило Єфременко, Уляна Прядун/Максим Бондаренко.

Велика група наших спортсменів готується стартувати також в категоріях Advance Novice, Intermediate Novice, Basic Novice.

В нинішньому сезоні в «біографії» LuMi Dance Trophy сталася ще одна визначна подія, яка зміцнила його міжнародні позиції. Змагання було визнано Міжнародною спілкою ковзанярів (ISU) і віднині вони проводяться під егідою цієї організації. Про те, що LuMi Dance Trophy перебуває в фокусі уваги Спілки, свідчить також той факт, що змагання має намір відвідати голова Технічного комітету ISU зі спортивних танців на льоду Галина Гордон-Полторак. Додамо, що турнір увійшов також до календаря Української федерації фігурного катання (УФФК) та Єдиного календарного плану Міністерства молоді та спорту України. Цей спортивний захід пройде під патронатом Національного олімпійського комітету (НОК) України.

LuMi Dance Trophy не випадково отримав одеську прописку. Місто, яке є одним з основних центрів розвитку фігурного катання в Україні, відоме своєю школою фігурного катання. З іменами її вихованців  – олімпійських чемпіонів Віктора Петренка, Оксани Баюл, призерів Олімпійських ігор танцюристів Олени Грушиної та Руслана Гончарова пов’язані найяскравіші сторінки українського та світового фігурного катання. Нині в Одесі успішно працює спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з фігурного катання «Крижинка» і для її учнів в межах програми LuMi Dance Trophy планує провести майстер-клас Віктор Петренко.

«Міжнародний турнір LuMi Dance Trophy буде проведено з урахуванням всіх обмежувальних  карантинних заходів, зокрема, за відсутності глядачів, а одночасне перебування учасників, тренерів, суддів у відповідних зонах, які будуть утворені на льодовій арені, не перевищуватиме 20 осіб. До початку змагань всі зазначені категорії учасників, а також організатори пройдуть тестування на COVID. Урочисте відкриття змагань відбудеться 11 лютого о 15.45 в онлайн-режимі та з дотриманням всіх інших норм карантину для спортивних заходів. Хотілося б висловити подяку міській владі Одеси, керівникам низки спортивних, громадських та міжнародних організацій за допомогу та сприяння у проведенні цих важливих стартів», – розповіла сайту УФФК директор одеської СДЮСШОР «Крижинка» Наталя Тютюнник. 

Нагадаємо, LuMi Dance Trophy – це турнір-меморіал. Він присвячений пам’яті відомого фахівця Людмили Михайловської, яка зробила великий внесок у розвиток фігурного катання в Україні та світі. Людмила Валентинівна тривалий час очолювала Українську федерацію фігурного катання на ковзанах, успішно працювала в міжнародних інституціях, була суддею ISU, рефері та технічним контролером ISU на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх, 12 років поспіль входила до технічного комітету зі спортивних танців на льоду.

Міжнародний турнір зі спортивних танців на льоду LuMi Dance Trophy відбудеться 11-13 лютого в одеському Палаці спорту.